Jump to content

Digikam/Batch Queue Manager and Script/uk: Difference between revisions

From KDE Wiki Sandbox
FuzzyBot (talk | contribs)
Updating to match new version of source page
Yurchor (talk | contribs)
Created page with "Звичайно ж, за допомогою скрипту можна виконувати і інші завдання з остаточної обробки. Наприкла..."
 
(3 intermediate revisions by the same user not shown)
Line 19: Line 19:




<span class="mw-translate-fuzzy">
У вікні '''digiKam''' виберіть пункт меню <menuchoice>Параметри -> Налаштувати сповіщення</menuchoice>, у списку сповіщень виберіть пункт <menuchoice>Всі завдання з черги виконано</menuchoice>. Позначте пункт <menuchoice>Виконати команду</menuchoice> і вкажіть шлях до скрипту '''postprocess.sh''' у відповідному полі. Ви мабуть вже зрозуміли, що таким чином ви пов’язуєте скрипт зі сповіщенням, отже скрипт буде виконано, щойно буде завершено виконання пакетної дії.
У вікні '''digiKam''' виберіть пункт меню <menuchoice>Параметри -> Налаштувати сповіщення</menuchoice>, у списку сповіщень виберіть пункт <menuchoice>Всі завдання з черги виконано</menuchoice>. Позначте пункт <menuchoice>Виконати команду</menuchoice> і вкажіть шлях до скрипту '''postprocess.sh''' у відповідному полі. Ви мабуть вже зрозуміли, що таким чином ви пов’язуєте скрипт зі сповіщенням, отже скрипт буде виконано, щойно буде завершено виконання пакетної дії.
</span>


Next, create a tag (e.g.,''transfer'') in '''digiKam''' and assign it to the photos you want to transfer to the mobile device. Alternatively, you can use a specific color label for that. Use then the <menuchoice>Filter</menuchoice> right sidebar to display the tagged or labelled photos, select them, and press <keycap>Ctrl + B</keycap> (or choose <menuchoice>Tools -> Batch Queue Manager</menuchoice>) to add them to a new batch queue. In the <menuchoice>Queue Settings</menuchoice> section, click on the <menuchoice>Target</menuchoice> tab and select the <menuchoice>Photos -> Processed</menuchoice> sub-album. Under the <menuchoice>Base Tools</menuchoice> tab, double-click on the <menuchoice>Transform -> Resize</menuchoice> tool to add it to the <menuchoice>Assigned Tools</menuchoice> section. In the <menuchoice>Tool Settings</menuchoice> pane, specify the desired length. You can choose between several presets, or enable the <menuchoice>Use Custom Length</menuchoice> option and specify the desired length.
Далі, створіть мітку (наприклад,''перенесення'') у '''digiKam''' і призначте цю мітку до всіх фотографій, які ви хочете перенести на портативний пристрій. З цією ж метою можна використати певну кольорову мітку. Потім відкрийте праву бічну панель <menuchoice>Фільтр</menuchoice> для перегляду списку фотографій з мітками, позначте пункт вашої мітки і натисніть комбінацію клавіш <keycap>Ctrl + B</keycap> (або скористайтеся пунктом меню <menuchoice>Інструменти -> Керування чергою пакетної обробки</menuchoice>) для додавання фотографій до нової черги обробки. У розділі <menuchoice>Параметри черги</menuchoice> відкрийте вкладку <menuchoice>Змінене зображення</menuchoice> і виберіть, наприклад, підальбом <menuchoice>Фотографії -> Оброблено</menuchoice>. На вкладці <menuchoice>Базові інструментиs</menuchoice> двічі клацніть на пункті <menuchoice>Перетворення -> Змінити розмір</menuchoice>, щоб додати інструмент до списку <menuchoice>Призначені інструменти</menuchoice>. На панелі <menuchoice>Параметри інструментів</menuchoice> вкажіть бажану ширину зображень. Ви можете вибрати один з заздалегідь створених шаблонів або позначити пункт <menuchoice>Використовувати нетипову ширину</menuchoice> і вказати бажану ширину.


Hit then the <menuchoice>Run</menuchoice> button, and once the batch operation is completed, the assigned Bash script copies the resized photos to the mounted SD card.
Натисніть кнопку <menuchoice>Виконати</menuchoice>. Щойно програма впорається з завданням, створений нами скрипт Bash скопіює зображення зі зміненим розміром до змонтованої картки SD.


You can tweak the script to perform other post-processing actions, too. For example, if you use the [http://home.gna.org/llgal/ llgal] command-line tool to generate static HTML photo galleries, you can tweak the script to add the processed photos to an HTML album. The script may look something like this:
Звичайно ж, за допомогою скрипту можна виконувати і інші завдання з остаточної обробки. Наприклад, якщо скористатися інструментом командного рядка [http://home.gna.org/llgal/ llgal] для створення статичних фотогалерей у форматі HTML, ви можете додати до скрипту команду створення з фотографій альбому у форматі HTML. Команда може бути такою:


{{Input|1=
{{Input|1=

Latest revision as of 16:05, 13 July 2011

Обробка фотографій за допомогою керування пакетною обробкою digiKam та скрипту Bash

Створено на основі допису у блозі Дмітрія Попова (Dmitri Popov), 11 липня 2011 року

Однією з маловідомих можливостей digiKam є можливість прив’язки скриптів до сповіщень. З першого погляду ця можливість може здатися доволі незрозумілою, але вона може стати у великій пригоді. Наприклад, вам хочеться зберігати портфоліо вибраних фотографій на портативному пристрої. Зміна розмірів багатьох фотографій до вказаних розмірів для полегшення перегляду на портативному пристрої та надсилання оброблених фотографій з digiKam на портативний пристрій вручну є доволі обтяжливим заняттям. Тут і може знадобитися можливість використання певних скриптів на основі системи сповіщень. Ви можете пов’язати простий скрипт Bash зі сповіщенням про завершення пакетної обробки завдань, щоб цей скрипт було виконано щойно інструмент Керування чергою пакетної обробки повідомить про завершення обробки фотографій.

Наш скрипт Bash дуже простий. У ньому використано програму rsync для копіювання оброблених фотографій з каталогу походження (у нас /home/user/Photos/Processed) до кталаогу /DCIM/Camera на змонтованій картці SD:

#!/bin/bash
rsync -avz --delete /home/user/Photos/Processed /media/0CFA-5602/DCIM/Camera

Вставте код, наведений вище, до якогось текстового файла і збережіть його з назвою postprocess.sh (не забудьте замінити шляхи нашого прикладу на шляхи каталогів походження і призначення у вашій системі). Надайте створеному файлу право виконання командою chmod o+x postprocess.sh.



У вікні digiKam виберіть пункт меню Параметри -> Налаштувати сповіщення, у списку сповіщень виберіть пункт Всі завдання з черги виконано. Позначте пункт Виконати команду і вкажіть шлях до скрипту postprocess.sh у відповідному полі. Ви мабуть вже зрозуміли, що таким чином ви пов’язуєте скрипт зі сповіщенням, отже скрипт буде виконано, щойно буде завершено виконання пакетної дії.

Далі, створіть мітку (наприклад,перенесення) у digiKam і призначте цю мітку до всіх фотографій, які ви хочете перенести на портативний пристрій. З цією ж метою можна використати певну кольорову мітку. Потім відкрийте праву бічну панель Фільтр для перегляду списку фотографій з мітками, позначте пункт вашої мітки і натисніть комбінацію клавіш Ctrl + B (або скористайтеся пунктом меню Інструменти -> Керування чергою пакетної обробки) для додавання фотографій до нової черги обробки. У розділі Параметри черги відкрийте вкладку Змінене зображення і виберіть, наприклад, підальбом Фотографії -> Оброблено. На вкладці Базові інструментиs двічі клацніть на пункті Перетворення -> Змінити розмір, щоб додати інструмент до списку Призначені інструменти. На панелі Параметри інструментів вкажіть бажану ширину зображень. Ви можете вибрати один з заздалегідь створених шаблонів або позначити пункт Використовувати нетипову ширину і вказати бажану ширину.

Натисніть кнопку Виконати. Щойно програма впорається з завданням, створений нами скрипт Bash скопіює зображення зі зміненим розміром до змонтованої картки SD.

Звичайно ж, за допомогою скрипту можна виконувати і інші завдання з остаточної обробки. Наприклад, якщо скористатися інструментом командного рядка llgal для створення статичних фотогалерей у форматі HTML, ви можете додати до скрипту команду створення з фотографій альбому у форматі HTML. Команда може бути такою:

cd /home/user/Photos/Processed
llgal --exif --li -L --sx 800 --sy 600

Іншими словами, можна організувати інтелектуальну обробку фотографій на основі прив’язок скриптів до сповіщень.