Digikam/Export via DNLA/uk: Difference between revisions

From KDE Wiki Sandbox
(Created page with "digiKam/Експортування за допомогою DNLA")
 
No edit summary
 
(9 intermediate revisions by 2 users not shown)
Line 1: Line 1:
<languages />
<languages />


== Export Photos from digiKam via DLNA ==
== Експортування фотографій з digiKam за допомогою DLNA ==
Transcribed from Dmitri Popov's blog, 4 March 2013
Створено на основі допису у блозі Дмітрія Попова (Dmitri Popov), 4 березня 2013 року


Need to quickly push photos in '''digiKam''' to a device on the same network? Provided the device supports [http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Living_Network_Alliance DLNA,] you can do this using the DLNAExport Kipi plugin. Choose <menuchoice>Export -> Export via DLNA</menuchoice> to open the '''DLNA Export''' wizard. From the <menuchoice>Choose the implementation</menuchoice> drop-down list, select either <menuchoice>HUPnP API</menuchoice> or <menuchoice>miniDLNA</menuchoice>. Both options have their advantages and drawbacks. '''miniDLNA''' supports thumbnails and works with all DLNA-compatible devices. But it can’t handle hierarchical folders or virtual albums. Also, miniDLNA relies on the older ''UPnP 1.0.0 protocol''. '''HUPnP''', in turn, uses the latest UPnP protocol and supports hierarchical folders and virtual albums. The drawbacks include the lack of support for Sony devices and thumbnails.
Потрібно швидко перекинути фотографії з '''digiKam''' на якийсь пристрій у тій самій мережі? Якщо на пристрої передбачено підтримку [http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Living_Network_Alliance DLNA,] ви можете зробити це за допомогою додатка KIPI DLNAExport. Скористайтеся пунктом меню <menuchoice>Експорт -> Експортувати за допомогою DLNA</menuchoice>, щоб відкрити вікно майстра '''Експортування за допомогою DLNA'''. За допомогою спадного списку <menuchoice>Виберіть реалізацію</menuchoice> виберіть один з двох варіантів: <menuchoice>HUPnP API</menuchoice> або <menuchoice>miniDLNA</menuchoice>. У обох варіантів є свої переваги та недоліки. У '''miniDLNA''' передбачено підтримку мініатюр, цей спосіб працює для всіх сумісних з DLNA пристроїв. Але у разі його використання ви не зможете скористатися ієрархічними теками або віртуальними альбомами. Крім того, miniDLNA працює лише з застарілим ''протоколом UPnP 1.0.0''. '''HUPnP''' ж використовує найсвіжішу версію протоколу UPnP і підтримує ієрархічні теки та віртуальні альбоми. Недоліками цього способу є те, що його підтримку не передбачено на пристроях Sony, та неможливість використання мініатюр.


If you choose the <menuchoice>miniDLNA</menuchoice> option, you have to install the miniDLNA package on your system. To do this on Debian and Ubuntu-based Linux distributions, run the <code>apt-get install minidlna</code> command as root. Once miniDLNA has been installed, press the <menuchoice>Find</menuchoice> button in the DLNA Export window and specify the path to the miniDLNA binaries (usually it’s ''/usr/bin'').
Якщо ви виберете варіант <menuchoice>miniDLNA</menuchoice>, вам доведеться встановити у вашій системі пакунок miniDLNA. У системах, заснованих на Debian та Ubuntu, віддайте для цього команду <code>apt-get install minidlna</code> від імені адміністратора системи (root). Щойно miniDLNA буде встановлено, натисніть кнопку <menuchoice>Знайти</menuchoice> у діалоговому вікні експортування за допомогою DLNA і вкажіть шлях до виконуваних файлів miniDLNA (зазвичай, <tt>/usr/bin</tt>).


[[Image:Digikam-dlnaexport1.png|center|350px|thumb]]
[[Image:Digikam-dlnaexport1-uk.png|center|350px|thumb]]


Press then the <menuchoice>Next</menuchoice> button, and select the collection you want to export. You have three options here: you can pick the desired albums in the <menuchoice>My Albums</menuchoice> section, or select tags under the <menuchoice>My Tags</menuchoice> tab to export photos containing specific tags. If you already have saved searches in '''digiKam''', you can select them in the <menuchoice>My Searches</menuchoice> section to export photos matching specified search criteria. Note that tags and searches cannot be used with miniDLNA, as it doesn’t support virtual albums.
Натисніть кнопку <menuchoice>Далі</menuchoice> і вкажіть збірку, яку ви хочете експортувати. Передбачено три варіанти: ви можете вибрати бажані альбоми у розділі <menuchoice>Мої альбоми</menuchoice> або вибрати мітки на вкладці <menuchoice>Мої мітки</menuchoice>, щоб експортувати фотографії, позначені певними мітками. Якщо ви вже зберегли певні фільтри пошуку у '''digiKam''', ви можете вказати ці фільтри у розділі <menuchoice>Мої пошуки</menuchoice>, щоб експортувати фотографії, що відповідають певним критеріям пошуку. Зауважте, що мітками і фільтрами пошуку не можна скористатися, якщо використовується miniDLNA, оскільки у разі використання цього способу не можна скористатися віртуальними альбомами.


Press <menuchoice>Next</menuchoice> again and hit the <menuchoice>Start</menuchoice> button to start the DLNA server. You can then access the shared photos from any device on the network using a dedicated DLNA client, or DLNA-enabled software.
Натисніть кнопку <menuchoice>Далі</menuchoice> ще раз, а потім натисніть кнопку <menuchoice>Почати</menuchoice>, щоб запустити сервер DLNA. Після цього ви отримаєте доступ до спільних фотографій з будь-якого пристрою у мережі за допомогою відповідної клієнтської програми DLNA або програмного забезпечення з можливістю роботи з DLNA.


[[Category:Graphics]]
[[Category:Графіка/uk]]
[[Category:Photography]]
[[Category:Фотографія/uk]]
[[Category:Tutorials]]
[[Category:Підручники/uk]]

Latest revision as of 05:34, 22 January 2015

Other languages:

Експортування фотографій з digiKam за допомогою DLNA

Створено на основі допису у блозі Дмітрія Попова (Dmitri Popov), 4 березня 2013 року

Потрібно швидко перекинути фотографії з digiKam на якийсь пристрій у тій самій мережі? Якщо на пристрої передбачено підтримку DLNA, ви можете зробити це за допомогою додатка KIPI DLNAExport. Скористайтеся пунктом меню Експорт -> Експортувати за допомогою DLNA, щоб відкрити вікно майстра Експортування за допомогою DLNA. За допомогою спадного списку Виберіть реалізацію виберіть один з двох варіантів: HUPnP API або miniDLNA. У обох варіантів є свої переваги та недоліки. У miniDLNA передбачено підтримку мініатюр, цей спосіб працює для всіх сумісних з DLNA пристроїв. Але у разі його використання ви не зможете скористатися ієрархічними теками або віртуальними альбомами. Крім того, miniDLNA працює лише з застарілим протоколом UPnP 1.0.0. HUPnP ж використовує найсвіжішу версію протоколу UPnP і підтримує ієрархічні теки та віртуальні альбоми. Недоліками цього способу є те, що його підтримку не передбачено на пристроях Sony, та неможливість використання мініатюр.

Якщо ви виберете варіант miniDLNA, вам доведеться встановити у вашій системі пакунок miniDLNA. У системах, заснованих на Debian та Ubuntu, віддайте для цього команду apt-get install minidlna від імені адміністратора системи (root). Щойно miniDLNA буде встановлено, натисніть кнопку Знайти у діалоговому вікні експортування за допомогою DLNA і вкажіть шлях до виконуваних файлів miniDLNA (зазвичай, /usr/bin).

Натисніть кнопку Далі і вкажіть збірку, яку ви хочете експортувати. Передбачено три варіанти: ви можете вибрати бажані альбоми у розділі Мої альбоми або вибрати мітки на вкладці Мої мітки, щоб експортувати фотографії, позначені певними мітками. Якщо ви вже зберегли певні фільтри пошуку у digiKam, ви можете вказати ці фільтри у розділі Мої пошуки, щоб експортувати фотографії, що відповідають певним критеріям пошуку. Зауважте, що мітками і фільтрами пошуку не можна скористатися, якщо використовується miniDLNA, оскільки у разі використання цього способу не можна скористатися віртуальними альбомами.

Натисніть кнопку Далі ще раз, а потім натисніть кнопку Почати, щоб запустити сервер DLNA. Після цього ви отримаєте доступ до спільних фотографій з будь-якого пристрою у мережі за допомогою відповідної клієнтської програми DLNA або програмного забезпечення з можливістю роботи з DLNA.