Jump to content

Troubleshooting/Samsung scx-4500W/uk: Difference between revisions

From KDE Wiki Sandbox
Yurchor (talk | contribs)
Created page with "Отже, далі слід перейти до сторінки бездротового інтерфейсу у '''SyncThru''' і вказати потрібні принтер..."
Yurchor (talk | contribs)
Created page with "Використання на багатофункціональному пристрої принтера на інтерфейсі usb і сканера на інтерфе..."
 
(7 intermediate revisions by 2 users not shown)
Line 82: Line 82:
Отже, далі слід перейти до сторінки бездротового інтерфейсу у '''SyncThru''' і вказати потрібні принтеру параметри бездротового зв’язку вашої локальної точки бездротового доступу. У прикладі автора цих настанов було використано WPA2 з шифруванням AES, але ваші налаштування можуть бути зовсім іншими.
Отже, далі слід перейти до сторінки бездротового інтерфейсу у '''SyncThru''' і вказати потрібні принтеру параметри бездротового зв’язку вашої локальної точки бездротового доступу. У прикладі автора цих настанов було використано WPA2 з шифруванням AES, але ваші налаштування можуть бути зовсім іншими.


As soon as I disconnected the ethernet cable the printer connected to my wireless access point and received its ip address via my dhcp server. Then firing up Firefox on my main machine and going to the printer ip address connected me to the embedded management interface again (SyncThru). From there the usual range of printer settings was accessible and also monitoring of page usage and toner use.
Щойно ви від’єднаєте кабель ethernet від принтера, принтер має з’єднатися з точкою бездротового доступу і отримати IP-адресу з сервера DHCP. Тепер можна запустити переглядач на основному комп’ютері і перейти на IP-адресу принтера: вас буде з’єднано з вбудованим інтерфейсом керування (SyncThru). За його допомогою ви отримаєте доступ до звичайного набору налаштувань принтера та даних щодо використання сторінок і тонера.


Next to get printing via the network instead of via USB.
Нижче наведено послідовність дій для визначення друку мережею замість друку за допомогою USB.


#In the main machine go to <menuchoice>System -> Administration -> Printing -> New Printer</menuchoice>
#На основному ком’ютері скористайтеся меню <menuchoice>Система -> Адміністрування -> Друк -> Новий принтер</menuchoice>.
#Select <menuchoice>Network Printer</menuchoice> and the drop-down <menuchoice>HP JetDirect</menuchoice> (even though it isn't).
#Виберіть пункт <menuchoice>Мережевий принтер</menuchoice> і у спадному списку пункт <menuchoice>HP JetDirect</menuchoice> (хоча назва нашого принтера і є іншою).
#Use the <menuchoice>known printer IP</menuchoice> in the "host" dialog and leave the default "Port 9100". Click <menuchoice>Forward</menuchoice>.
#Скористайтеся пунктом <menuchoice>відома IP-адреса принтера</menuchoice> у діалоговому вікні вузла друку і не змінюйте типового значення порту — 9100. Натисніть кнопку <menuchoice>Далі</menuchoice>.
#Select ppd file  (as in the sections above) and navigate to it - set the remaining parameters required. Change paper to A4.
#Виберіть файл ppd (як і вище) і вкажіть цей файл, вкажіть потрібні параметри. Змініть розмір аркушів на A4.






Since the wired cable had been removed this test print went via the wireless network to the scx-4500w. If the printer is wired to your local router via ethernet then the print goes via the wired router - you can't do wireless and wired at the same time.
Оскільки кабель було від’єднано, тестовий друк буде виконано за допомогою бездротової мережі на scx-4500w. Якщо принтер з’єднано кабелем з вашим локальним маршрутизатором, друк буде виконано за допомогою дротового маршрутизатора. Одночасне використання бездротового і дротового каналів зв’язку неможливе.


==Сканування мережею==
==Сканування мережею==


На час написання цього підручника, перевірки можливості сканування мережею виконано не було.
Сканувати за допомогою мережі можна після додавання простих рядків до файла /etc/sane.d/xerox_mfp.conf. У кінцевій частині файла слід дописати такі рядки:
{{Input|1= #Samsung scx4500w wireless ip network address
tcp xx.xx.xx.xx}}
де xx.xx.xx.xx — статична IP-адреса принтера, яку було налаштовано за допомогою інтерфейсу керування SyncThru.
 
Після запуску XSane буде показано варіанти вибору одного з двох принтерів. Вибір варіанта з адресою TCP, визначеною вище, надасть XSane доступ до сканера за допомогою інтерфейсу мережі, а не usb. Отримання даних може уповільнитися, але, на відміну від usb, але такий спосіб працюватиме.
 
Використання на багатофункціональному пристрої принтера на інтерфейсі usb і сканера на інтерфейсі мережі є простим способом обійти поточні відомі програмні вади, які пов’язано з тим, що сканери usb2, з’єднані з портами usb3, призводять до підвисання XSane. Ця вада є характерною для коду драйвера xhci у ядрах 3.12 та 3.13.


[[Category:Система/uk]]
[[Category:Система/uk]]

Latest revision as of 06:49, 21 March 2014

Наведені нижче коментарі написано Mike Cloaked <mike.cloaked at gmail.com>, вони стосуються встановлення у Fedora 14. Зауважте, що частину посилань наведено для локальних каталогів: можливо, вам доведеться внести зміни до назв каталогів, відповідно до параметрів вашої системи.


Налаштування друку

Наведені нижче настанови від початку працюють для версій Fedora від F12 до F14.

Звантажте набір драйверів і розпакуйте його. Драйвери можна знайти на веб-сторінці Samsung.

Скрипти, надані виробником, можна не встановлювати. Замість цього можна взяти два файли з комплекту універсального драйвера: файл rastertosamsungspl (з cdroot/Linux/i386/at_root/usr/lib/cups/filter/rastertosamsungspl) слід додати до /usr/lib/cups/filter/
також нам знадобиться файл scx4500w.ppd (з cdroot/Linux/noarch/at_opt/share/ppd/). Вам слід перейти до /usr/share/cups/model/foomatic-db-ppds і створити каталог з назвою "samsung", потім

gzip -c
/Шлях-до-scx4500w/scx4500w.ppd > samsung/scx4500w.ppd.gz

Встановіть контексти selinux нових файлів у відповідність до контекстів каталогу. Ось і все, що потрібно зробити. Після цього з’єднайте принтер usb-кабелем з основним комп’ютером під керуванням Fedora 12, 13 або 14 і увімкніть принтер, при цьому віддайте команду виведення завершальної частини (tail) файла messages до консолі.

При запуску система негайно розпізнає принтер, у файлі messages з’являється повідомлення про успішне виявлення пристрою, яке завершується рядками:

Nov 22 18:22:59 home1 kernel: [  336.170027] usb 1-1: new high speed USB device using ehci_hcd and address 4
Nov 22 18:22:59 home1 kernel: [  336.284908] usb 1-1: New USB device found, idVendor=04e8, idProduct=342b
Nov 22 18:22:59 home1 kernel: [  336.284911] usb 1-1: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3
Nov 22 18:22:59 home1 kernel: [  336.284914] usb 1-1: Product: SCX-4500W Series
 
Nov 22 18:22:59 home1 kernel: [ 336.284917] usb 1-1: Manufacturer: Samsung Electronics Co., Ltd.

У відповідь буде відкрито вікно з повідомленням про те, що додано принтер, програма запропонує вам вказати параметри його роботи. Все що варто змінити, це розмір паперу з US Letter та A4, а потім наказати принтеру надрукувати тестову сторінку: вона має виглядати чудово.

Потім роздрукуйт сторінку щодо стану системи на самому принтері. Сторінку має бути роздруковано належним чином. Нарешті, перевірте працездатність принтера з основного комп’ютера.

Після цього принтер має стати видимим з інших комп’ютерів у локальній мережі. Якщо цього не сталося, відкрийте сторінку localhost:631 у програмі для перегляду інтернету і переконайтеся, що принтер надано у спільне використання з іншими комп’ютерами.

Далі, ви можете спробувати скористатися кабелем ethernet або змінити параметри роботи бездротової мережі. Для цього варто з’єднати ваш принтер з локальною мережею і надати йому коректну IP-адресу замість типової адреси у форматі 192.x.x.x, оскільки у вашій мережі діапазон адрес може бути зовсім іншим (наприклад, 10.0.0.x).

Сканування працює належним чином, але потрібно дещо налаштувати.

Отже принтером можна користуватися, хоча розробники вважають його непідтримуваним. Все, що потрібно, — два файли, взяті зі створеної Samsung програми для linux, і принтер працюватиме чудово.


Сканування

Далі, було перевірено можливість сканування за допомогою scx-4500w. У Fedora 14 потрібно додати у розділ Samsung файла /lib/udev/rules.d/65-libsane.rules такі рядки:

# Samsung SCX-4500W
 ATTRS{idVendor}=="04e8", ATTRS{idProduct}=="342b", ENV{libsane_matched}="yes"

Додавання цих рядків — єдина річ, яка була потрібна для налаштування. Після перезавантаження комп’ютера можна розпочинати сканування (наприклад, за допомогою GIMP).

Запустіть GIMP і накажіть програмі отримати дані сканування: сканер має бути виявлено, він має працювати без будь-якого подальшого налаштування.

Хоча було виконано перевірку сканування та друку у Fedora 14 за допомогою порту USB, все працювало належним чином.

Не виконувалося перевірки:

  • 1. друку мережею ethernet
  • 2. бездротового доступу до принтера
  • 3. доступу до сканера за допомогою ether/wifi

Якщо кимось було виконано інші перевірки можливостей Samsung SCX-4500W і якщо такі особи можуть надати покрокові настанови з налаштування, було б добре поділитися інформацією. Щоб там не було, але принтер є доволі якісним, працює дуже тихо і виглядає досить симпатично!

Доступ з мережі

Принтер буде налаштовано на роботу з типової ip-адреси, 192.0.0.192.

Для того, щоб змусити працювати мережевий інтерфейс у локальній мережі з діапазоном адрес 10.0.x.x автором цих настанов було спочатку завантажено старий ноутбук, з’єднаний перехресним кабелем ethernet, що постачається разом з принтером. Службу NetworkManager було вимкнено, службу "network" увімкнено.

На наступному кроці слід увійти до облікового запису root і змінити адресу ноутбука на IP-адресу з того ж діапазону, що і адреса принтера, за допомогою команди:

ifconfig eth0 192.0.0.10 up

Після цього слід запустити переглядач інтернету (наприклад, Firefox) і перейти за адресою 192.0.0.192, яку безпосередньо з’єднано з вбудованим інтерфейсом керування принтером (у термінах Samaung цей інтерфейс має назву "SyncThru"). Інтерфейс буде показано як веб-сторінку.

Далі, доволі просто знайти сторінку у мережі і змінити IP-адресу на статичну у діапазоні локальної мережі або надати змогу системі працювати у режимі DHCP. У випадку автора цих настанов було використано MAC-адресу мережевого інтерфейсу принтера для додавання її у налаштування локального сервера DHCP і надання принтерові локальної назви.

Якщо у вас немає власного сервера DHCP, ймовірно, простіше буде надати статичну IP-адресу з діапазону вашої локальної мережі.

Роботу у мережі визначено так, що якщо кабель ethernet з’єднано з принтером, буде використано дротовий зв’язок, а якщо ні — бездротовий.

Отже, далі слід перейти до сторінки бездротового інтерфейсу у SyncThru і вказати потрібні принтеру параметри бездротового зв’язку вашої локальної точки бездротового доступу. У прикладі автора цих настанов було використано WPA2 з шифруванням AES, але ваші налаштування можуть бути зовсім іншими.

Щойно ви від’єднаєте кабель ethernet від принтера, принтер має з’єднатися з точкою бездротового доступу і отримати IP-адресу з сервера DHCP. Тепер можна запустити переглядач на основному комп’ютері і перейти на IP-адресу принтера: вас буде з’єднано з вбудованим інтерфейсом керування (SyncThru). За його допомогою ви отримаєте доступ до звичайного набору налаштувань принтера та даних щодо використання сторінок і тонера.

Нижче наведено послідовність дій для визначення друку мережею замість друку за допомогою USB.

  1. На основному ком’ютері скористайтеся меню Система -> Адміністрування -> Друк -> Новий принтер.
  2. Виберіть пункт Мережевий принтер і у спадному списку пункт HP JetDirect (хоча назва нашого принтера і є іншою).
  3. Скористайтеся пунктом відома IP-адреса принтера у діалоговому вікні вузла друку і не змінюйте типового значення порту — 9100. Натисніть кнопку Далі.
  4. Виберіть файл ppd (як і вище) і вкажіть цей файл, вкажіть потрібні параметри. Змініть розмір аркушів на A4.


Оскільки кабель було від’єднано, тестовий друк буде виконано за допомогою бездротової мережі на scx-4500w. Якщо принтер з’єднано кабелем з вашим локальним маршрутизатором, друк буде виконано за допомогою дротового маршрутизатора. Одночасне використання бездротового і дротового каналів зв’язку неможливе.

Сканування мережею

Сканувати за допомогою мережі можна після додавання простих рядків до файла /etc/sane.d/xerox_mfp.conf. У кінцевій частині файла слід дописати такі рядки:

#Samsung scx4500w wireless ip network address
tcp xx.xx.xx.xx

де xx.xx.xx.xx — статична IP-адреса принтера, яку було налаштовано за допомогою інтерфейсу керування SyncThru.

Після запуску XSane буде показано варіанти вибору одного з двох принтерів. Вибір варіанта з адресою TCP, визначеною вище, надасть XSane доступ до сканера за допомогою інтерфейсу мережі, а не usb. Отримання даних може уповільнитися, але, на відміну від usb, але такий спосіб працюватиме.

Використання на багатофункціональному пристрої принтера на інтерфейсі usb і сканера на інтерфейсі мережі є простим способом обійти поточні відомі програмні вади, які пов’язано з тим, що сканери usb2, з’єднані з портами usb3, призводять до підвисання XSane. Ця вада є характерною для коду драйвера xhci у ядрах 3.12 та 3.13.