Jump to content

Digikam/TaggingEfficient/uk: Difference between revisions

From KDE Wiki Sandbox
Yurchor (talk | contribs)
Created page with "Ось що слід робити: # Позначте альбом."
Yurchor (talk | contribs)
No edit summary
 
(25 intermediate revisions by 2 users not shown)
Line 31: Line 31:
Існує один звіт щодо вади на сайті [https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=114465 bugs.kde.org]. Згідно до кількості коментарів щодо цього звіту, це один з найбільш вражаючих звітів щодо вади, про який відомо авторові цього підручника.
Існує один звіт щодо вади на сайті [https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=114465 bugs.kde.org]. Згідно до кількості коментарів щодо цього звіту, це один з найбільш вражаючих звітів щодо вади, про який відомо авторові цього підручника.


{{Info|3=Інформація (у жартівливому ключі)|1=У цьому звіті щодо вади заховано секрет методики встановлення міток, яка надає у ваше розпорядження всю потужність встановлення міток лише за допомогою клавіатури. {{smiley}}}}
{{Info|2=Інформація (у жартівливому ключі)|1=У цьому звіті щодо вади заховано секрет методики встановлення міток, яка надає у ваше розпорядження всю потужність встановлення міток лише за допомогою клавіатури. {{smiley}}}}


===Настанови===
===Настанови===
Line 37: Line 37:
Ось що слід робити:
Ось що слід робити:
# Позначте альбом.
# Позначте альбом.
# select the <menuchoice>View -> View Image</menuchoice> menu item (the bigger the picture, the better you can recognize the people, you want to tag)
# скористайтеся пунктом меню <menuchoice>Перегляд -> Переглянути зображення</menuchoice> (чим більшим є зображення, тим простіше розпізнати на ньому людей, мітки для яких слід визначити).
# switch the right sideview to '''Caption/Tags''' (click the {{Icon|action-imagecomment}} icon) and select the tab <menuchoice>Tags</menuchoice>
# перемкніть праву бічну панель у режим '''Підпис/МІтки''' (натисніть кнопку {{Icon|action-imagecomment}}) і перейдіть на вкладку <menuchoice>Мітки</menuchoice>.
# click in the uppermost input box, which shows the text: '''Enter new tag here...''' (see the red rectangle in the following screenshot) [[Image:Digikam-Screenshot-keyboard-tagging.png|center|500px|thumb]]
# наведіть вказівник на верхнє поле для введення тексту з написом «Тут введіть нову мітку…» (червоний прямокутник на наведеному нижче знімку вікна) [[Image:Digikam-Screenshot-keyboard-tagging.png|center|500px|thumb]]
# look for the leftmost person, you have not tagged yet
# Знайдіть на знімку найлівішу людину, для якої ще не встановлено мітки.
# start typing a few letters of the desired tagname (You have to start with the first letters in your tag name. There is no "mid word matching".) You will see a list of possible tags appear, that shrinks with every letter you add to the input box
# Почніть вводити перші літери бажаної назви мітки (слід почати з перших літер мітки, встановлення відповідності за літерами всередині слова не передбачено). У відповідь буде показано список можливих міток, який звужуватиметься з кожною новою введеною літерою.
# if the list is reduced enough, use <keycap>Tab</keycap> to select the desired tag from this list
# Якщо список вже досить вузький, скористайтеся клавішею <keycap>Tab</keycap>, щоб вибрати потрібну вам мітку зі списку.
# hit <keycap>Enter</keycap> to assign this tag to your picture
# Натисніть клавішу <keycap>Enter</keycap>, щоб призначити мітку до знімка.
# if there are more persons, you want to tag, go to step 5 again
# Якщо на знімку ще є люди, для яких не встановлено міток, перейдіть до кроку 5 і повторіть процедуру.
# if all persons on this image have been tagged, hit <keycap>Page Down</keycap> to go to the next image and resume with step 5
# Якщо для всіх зображених на знімку людей вже встановлено мітки, натисніть клавішу <keycap>Page Down</keycap>, щоб перейти до наступного знімка, і розпочніть виконання дій з кроку 5.


Keyboard focus will always stay in the tag input box. So you can keep your hands on the keyboard all the
Фокус введення з клавіатури завжди залишатиметься на полі для введення мітки. Отже ви зможете не відривати рук від клавіатури і встановлювати мітки дуже швидко. Як ми вже згадували раніше, ви можете позначити пункт '''Застосовувати без підтвердження зміни на правій бічній панелі''' у вікні параметрів '''digiKam''', щоб уникнути появи діалогових вікон підтвердження внесення змін.
time and tag very fast. As mentioned above, you can enable '''do not confirm when appying changes from right sidebar''' in '''digiKam''' settings to get rid of the '''Save Changes?'''-Dialog.


===Usability===
===Зручність===


This process is most useful, if you have a high number of different persons proportional to the amount
Описаний спосіб найкраще підійде до випадків, коли кількість зображених людей значно перевищує кількість знімків. Особливо стануть у пригоді пункти 6 і 8: якщо у вас багато міток, вам не доведеться гортати їхній список вручну.
photos. And especially steps 6 to 8 are very handy, if you have lot of tags, you don't want to scroll
through by hand.


==Keyboard shortcuts for specific tags==
==Клавіатурні скорочення для окремих міток==


If you have certain tags, you use very often, you can assign a keyboard shortcut to it.
Якщо у вашому списку є мітки, які використовуються дуже часто, ви можете призначити для них окреме клавіатурне скорочення. Наприклад, автор цього посібника призначив для мітки "places/myHome" клавіатурне скорочення <keycap>Ctrl + Shift + H</keycap>.
I did this with "places/myHome", which is assigned to <keycap>Ctrl + Shift + H</keycap>.


But there is already a nice tutorial at:
З цього питання вже існує чудовий посібник: [http://scribblesandsnaps.wordpress.com/2011/05/25/assign-keyboard-shortcuts-to-tags-in-digikam/ Scribbles And Snaps] (його версію у цій вікі можна знайти на сторінці [[Special:myLanguage/Digikam/Assign_Keyboard_Shortcuts_to_Tags_in_digiKam|Призначення клавіатурних скорочень до міток у digiKam]])
[http://scribblesandsnaps.wordpress.com/2011/05/25/assign-keyboard-shortcuts-to-tags-in-digikam/ Scribbles And Snaps] (Transcribed here to [[Special:myLanguage/Digikam/Assign_Keyboard_Shortcuts_to_Tags_in_digiKam|Assign Keyboard Shortcuts to Tags in digiKam]])


So I'll keep this section short. {{smiley}}
Отже, цей розділ у нашому посібнику буде доволі коротким. {{smiley}}


==Some stats about the primary author's digiKam usage==
==Трохи статистики щодо використання digiKam автором цього підручника==


To get a relation for phrases like "lots of tags", here some numbers:
Щоб вам були зрозумілішими фрази, подібні до «багато міток», наведемо декілька цифр:


* 206 different tags (in multilevel-hierarchical order: places, people, other)
* 206 різних міток (у загальній ієрархії: місця, люди, інше)


* 24,580 tag assignments (assigned in the last 2 years)
* 24.580 призначень міток (протягом 2 останніх років)


* 25,687 pictures in '''digiKam''' database (collected in 10 years)
* 25.687 знімків у базі даних '''digiKam''' (накопичено за 10 років)


The author was using '''digiKam''' 2.5.0 at the moment of writing, but the features mentioned above have been introduced in
Автор посібника користувався '''digiKam''' 2.5.0 на момент написання підручника, але згадані вище можливості було реалізовано у попередніх версіях програми. Якщо вам цікаво, можете ознайомитися з переліком змін у програмі за допомогою файла NEWS зі сховища Git програми:
earlier version. If you are curious about, just have a look at the corresponding NEWS-file
[https://projects.kde.org/projects/extragear/graphics/digikam/repository/revisions/master/show/project DigiKam сховище git], зокрема [https://projects.kde.org/projects/extragear/graphics/digikam/repository/revisions/master/entry/project/NEWS.2.0.0 Що нового у DigiKam 2.0.0].
in the git repository:
[https://projects.kde.org/projects/extragear/graphics/digikam/repository/revisions/master/show/project DigiKam git repository], e.g.: [https://projects.kde.org/projects/extragear/graphics/digikam/repository/revisions/master/entry/project/NEWS.2.0.0 What's new in DigiKam 2.0.0]


==Final words==
==Післямова==


Since the keyboard method is new to the primary author, he can't tell about long term experience. But chances are high that the most efficient way of tagging will be a mixture of the three methods mentioned above, depending on the situation. {{smiley}}
Оскільки спосіб з використанням клавіатури є для автора посібника доволі новим, він нічого не може сказати про довгоривале користування ним. Втім, ймовірно, найефективнішим буде спосіб встановлення міток, у якому поєднуються всі згадані способи, залежно від ситуації. {{smiley}}


[[Category:Підручники/uk]]
[[Category:Підручники/uk]]
[[Category:Фотографія/uk]]
[[Category:Фотографія/uk]]
[[Category:Графіка/uk]]
[[Category:Графіка/uk]]

Latest revision as of 11:15, 27 August 2012


Про цей посібник

Створено на основі статті Peter Albrech на www.digikam.org, 21 січня 2012 року

Протягом двох років автор цього допису, як користувач digiKam, завжди шукав способи визначення міток для осіб, зображених на його фотографіях, у простий та швидкий спосіб.

Спосіб пакетної обробки з клацанням

Настанови

  1. Перемкніть програму у режим показу мініатюр (у цьому режимі ви зможете позначати декілька зображень одночасно).
  2. Збільшіть розмір мініатюр до максимального значення у 256 пікселів (так, щоб можна було розпізнати зображених на фотографіях людей).
  3. Перемніть праву панель у режим Підпис/Мітки (натисніть кнопку ) і перейдіть на вкладку Мітки.
  4. Позначте першу фотографію, знайдіть на знімку найлівішу зображену особу.
  5. Натисніть і утримуйте натисненою клавішу Ctrl, позначте всі фотографії, на яких зображено цю особу.
  6. Знайдіть відповідну мітку на правій панелі, позначте її і застосуйте (ви можете позначити пункт Застосовувати без підтвердження зміни на правій бічній панелі у вікні параметрів digiKam (сторінка Різне), щоб позбутися діалогового вікна підтвердження збереження змін).
  7. Якщо на першому знімку зображено декілька людей, знову позначте цей знімок і перейдіть до кроку 5, встановлюючи мітки для наступної особи ліворуч.
  8. Якщо мітки встановлено для всіх осіб, зображених на першому знімку, позначте другий знімок, знову знайдіть на ньому найлівішу людину, для якої ще не було встановлено міток, і перейдіть до кроку 5. Тут буде корисним натискання кнопки Мітки вже призначено у нижньому правому куті вкладки Мітки.

Таким чином слід обробити всі ваші знімки. На початку вам потрібно буде встановлювати мітки для багатьох знімків, але з наближенням до останніх знімків, на яких більшість людей вже мають мітки, швидкість обробки зростатиме.

Зручність

Цей спосіб непогано працює, якщо кількість фотографій значно перевищує кількість зображених на них людей. Якщо ж у вашій базі даних дуже багато різних міток, варто скористатися замість кроку 6 встановленням міток за допомогою клавіатури, яке ми обговоримо наступним.

Встановлення міток за допомогою клавіатури

Існує один звіт щодо вади на сайті bugs.kde.org. Згідно до кількості коментарів щодо цього звіту, це один з найбільш вражаючих звітів щодо вади, про який відомо авторові цього підручника.

Інформація (у жартівливому ключі)

У цьому звіті щодо вади заховано секрет методики встановлення міток, яка надає у ваше розпорядження всю потужність встановлення міток лише за допомогою клавіатури.


Настанови

Ось що слід робити:

  1. Позначте альбом.
  2. скористайтеся пунктом меню Перегляд -> Переглянути зображення (чим більшим є зображення, тим простіше розпізнати на ньому людей, мітки для яких слід визначити).
  3. перемкніть праву бічну панель у режим Підпис/МІтки (натисніть кнопку ) і перейдіть на вкладку Мітки.
  4. наведіть вказівник на верхнє поле для введення тексту з написом «Тут введіть нову мітку…» (червоний прямокутник на наведеному нижче знімку вікна)
  5. Знайдіть на знімку найлівішу людину, для якої ще не встановлено мітки.
  6. Почніть вводити перші літери бажаної назви мітки (слід почати з перших літер мітки, встановлення відповідності за літерами всередині слова не передбачено). У відповідь буде показано список можливих міток, який звужуватиметься з кожною новою введеною літерою.
  7. Якщо список вже досить вузький, скористайтеся клавішею Tab, щоб вибрати потрібну вам мітку зі списку.
  8. Натисніть клавішу Enter, щоб призначити мітку до знімка.
  9. Якщо на знімку ще є люди, для яких не встановлено міток, перейдіть до кроку 5 і повторіть процедуру.
  10. Якщо для всіх зображених на знімку людей вже встановлено мітки, натисніть клавішу Page Down, щоб перейти до наступного знімка, і розпочніть виконання дій з кроку 5.

Фокус введення з клавіатури завжди залишатиметься на полі для введення мітки. Отже ви зможете не відривати рук від клавіатури і встановлювати мітки дуже швидко. Як ми вже згадували раніше, ви можете позначити пункт Застосовувати без підтвердження зміни на правій бічній панелі у вікні параметрів digiKam, щоб уникнути появи діалогових вікон підтвердження внесення змін.

Зручність

Описаний спосіб найкраще підійде до випадків, коли кількість зображених людей значно перевищує кількість знімків. Особливо стануть у пригоді пункти 6 і 8: якщо у вас багато міток, вам не доведеться гортати їхній список вручну.

Клавіатурні скорочення для окремих міток

Якщо у вашому списку є мітки, які використовуються дуже часто, ви можете призначити для них окреме клавіатурне скорочення. Наприклад, автор цього посібника призначив для мітки "places/myHome" клавіатурне скорочення Ctrl + Shift + H.

З цього питання вже існує чудовий посібник: Scribbles And Snaps (його версію у цій вікі можна знайти на сторінці Призначення клавіатурних скорочень до міток у digiKam)

Отже, цей розділ у нашому посібнику буде доволі коротким.

Трохи статистики щодо використання digiKam автором цього підручника

Щоб вам були зрозумілішими фрази, подібні до «багато міток», наведемо декілька цифр:

  • 206 різних міток (у загальній ієрархії: місця, люди, інше)
  • 24.580 призначень міток (протягом 2 останніх років)
  • 25.687 знімків у базі даних digiKam (накопичено за 10 років)

Автор посібника користувався digiKam 2.5.0 на момент написання підручника, але згадані вище можливості було реалізовано у попередніх версіях програми. Якщо вам цікаво, можете ознайомитися з переліком змін у програмі за допомогою файла NEWS зі сховища Git програми: DigiKam сховище git, зокрема Що нового у DigiKam 2.0.0.

Післямова

Оскільки спосіб з використанням клавіатури є для автора посібника доволі новим, він нічого не може сказати про довгоривале користування ним. Втім, ймовірно, найефективнішим буде спосіб встановлення міток, у якому поєднуються всі згадані способи, залежно від ситуації.