Kdenlive/Manual/Full Luma/uk: Difference between revisions

From KDE Wiki Sandbox
(Created page with ":Пункт повного діапазону яскравості стосується записаних відеоданих із яскравістю, яка не вкла...")
(Created page with ":Автор цих порад використовує повний діапазон кольорів завжди. Це дає змогу впоратися із редагу...")
 
(5 intermediate revisions by the same user not shown)
Line 11: Line 11:
:Пункт повного діапазону яскравості стосується записаних відеоданих із яскравістю, яка не вкладається у типовий діапазон «трансляції», обмежений значеннями 16 — 235 у 8-бітовому діапазоні.
:Пункт повного діапазону яскравості стосується записаних відеоданих із яскравістю, яка не вкладається у типовий діапазон «трансляції», обмежений значеннями 16 — 235 у 8-бітовому діапазоні.


:This option fixes problems round tripping video files with luma outside of the 16 - 235 8bit range. By default when we import a video it is handled and displayed based on the 16 - 235 range, levels below ie: 0 to 15 and those above 235 to 255 are compressed to 0 and 255, so shadows get overly dark and highlights saturated, in the preview within '''Kdenlive''' for camera sources that are full range.
:За допомогою цього пункту можна усунути проблеми із відеофайлами із діапазоном кольорів поза 8-бітовим діапазоном 16 235. Типово, якщо ми імпортуємо відео, програма обробляє його і показує у діапазоні 16 235. Рівні поза діапазоном, тобто від 0 до 15 і від 235 до 255, стискаються до 0 і 255, тобто темні ділянки перетворюються на чорне, а виблиски насичуються для перегляду у '''Kdenlive''' матеріалу з камери, кольори якого належать до повного діапазону.


:Then when we render out, those levels remain in the final video, compressed shadows and saturated highlights, so there is a mismatch between the levels in the video we import compared to that exported. '''This only really matters for round tripping to an external application'''.
:Далі, після обробки матеріалу ці рівні лишаються у остаточному відео, стиснені затінені ділянки і насичені виблиски, тому існує невідповідність між рівнями у відео, яке було імпортовано, і відео, яке ми експортуємо. '''Це має значення лише для матеріалу, який використовується у зовнішній програмі'''.


:For any playback on DVD's, bluray and including the web like Vimeo or Youtube our video levels in the final rendered output should be in the 16 - 235 range, otherwise we see so called 'gamma shifts', 'washed out' or saturated playback depending on playback handling.
:Для відтворення з DVD, bluray та у інтернеті, зокрема на Vimeo або Youtube рівні кольорів відео у остаточному результаті мають належати діапазону від 16 до 235, інакше ми побачимо так звані «зсуви гами», «вимивання» або надто насичений результат, залежно від обробки матеріалу.


:However really we want to have control of the levels adjustment in '''Kdenlive''' i.e.: 0 - 255 into 16 - 235 so full luma option changes the handling of the files and preview / scopes are based on an alternative YCbCr to RGB calculation.
:Втім, насправді нам потрібне контроль над коригуванням рівнів у '''Kdenlive''', тобто перетворенням діапазону 0 255 у діапазон 16 235, отже пункт повного діапазону кольорів змінює параметри обробки файлів та зображень попереднього діапазону на основі альтернативного механізму переобчислення кольорів з YCbCr до RGB.


:By setting the full luma on, which should only be done for camera sources known to be full range 0 - 255 or even 16 - 255 such as FS100, Nex5, HV20, HV30 and probably many more consumer cameras. Canon and Nikon DSLR's too but a little more complicated, we can export video with the levels as imported, BUT and it's a big but, that is without doing any RGB operations in '''Kdenlive''', so no effects, color correction etc. If any effects are added then the output will be restricted range again.
:Вмиканням повного діапазону кольорів, яке слід виконувати лише для камер, матеріал з яких, як відомо, містить кольори у повному діапазоні 0 255 або навіть 16 255, зокрема FS100, Nex5, HV20, HV30, а також багатьох інших непрофесійних камер. До цих камер належать і цифрові дзеркальні камери Canon і Nikon, хоча вони є дещо складнішими. Ми можемо експортувати відео із імпортованими рівнями, але зі значними обмеженнями, тобто не можна виконувати жодних дій із RGB у '''Kdenlive''': ніяких ефектів, виправлення кольорів тощо. Якщо буде додано якісь ефекти, виведені дані буде обмежено за діапазоном.


:For me I use full luma all the time, it allows roundtripping a video edit and maintaining levels for grading in an external application that offers 32bit float precision. When it's necessary to otherwise happy with '''Kdenlive's''' SOP/SAT and scopes.
:Автор цих порад використовує повний діапазон кольорів завжди. Це дає змогу впоратися із редагуванням відео і зберігати рівні для використання у зовнішніх програма, де використовуються 32-бітові дійсні значення для кольорів. Якщо потрібно, можна задовольнитися і діапазонами SOP/SAT '''Kdenlive'''.


{{Prevnext2
{{Prevnext2

Latest revision as of 12:11, 4 August 2019

Other languages:
Повний діапазон яскравості
Додаткова властивість кліпу — Повний діапазон яскравості

Для кліпу можна встановити повний діапазон яскравості за допомогою пункту Кліп -> Додаткові властивості

З допису на цьому форумі від Yellow

Пункт повного діапазону яскравості стосується записаних відеоданих із яскравістю, яка не вкладається у типовий діапазон «трансляції», обмежений значеннями 16 — 235 у 8-бітовому діапазоні.
За допомогою цього пункту можна усунути проблеми із відеофайлами із діапазоном кольорів поза 8-бітовим діапазоном 16 – 235. Типово, якщо ми імпортуємо відео, програма обробляє його і показує у діапазоні 16 – 235. Рівні поза діапазоном, тобто від 0 до 15 і від 235 до 255, стискаються до 0 і 255, тобто темні ділянки перетворюються на чорне, а виблиски насичуються для перегляду у Kdenlive матеріалу з камери, кольори якого належать до повного діапазону.
Далі, після обробки матеріалу ці рівні лишаються у остаточному відео, стиснені затінені ділянки і насичені виблиски, тому існує невідповідність між рівнями у відео, яке було імпортовано, і відео, яке ми експортуємо. Це має значення лише для матеріалу, який використовується у зовнішній програмі.
Для відтворення з DVD, bluray та у інтернеті, зокрема на Vimeo або Youtube рівні кольорів відео у остаточному результаті мають належати діапазону від 16 до 235, інакше ми побачимо так звані «зсуви гами», «вимивання» або надто насичений результат, залежно від обробки матеріалу.
Втім, насправді нам потрібне контроль над коригуванням рівнів у Kdenlive, тобто перетворенням діапазону 0 – 255 у діапазон 16 – 235, отже пункт повного діапазону кольорів змінює параметри обробки файлів та зображень попереднього діапазону на основі альтернативного механізму переобчислення кольорів з YCbCr до RGB.
Вмиканням повного діапазону кольорів, яке слід виконувати лише для камер, матеріал з яких, як відомо, містить кольори у повному діапазоні 0 – 255 або навіть 16 – 255, зокрема FS100, Nex5, HV20, HV30, а також багатьох інших непрофесійних камер. До цих камер належать і цифрові дзеркальні камери Canon і Nikon, хоча вони є дещо складнішими. Ми можемо експортувати відео із імпортованими рівнями, але зі значними обмеженнями, тобто не можна виконувати жодних дій із RGB у Kdenlive: ніяких ефектів, виправлення кольорів тощо. Якщо буде додано якісь ефекти, виведені дані буде обмежено за діапазоном.
Автор цих порад використовує повний діапазон кольорів завжди. Це дає змогу впоратися із редагуванням відео і зберігати рівні для використання у зовнішніх програма, де використовуються 32-бітові дійсні значення для кольорів. Якщо потрібно, можна задовольнитися і діапазонами SOP/SAT Kdenlive.