Jump to content

Translate a Page/uk: Difference between revisions

From KDE Wiki Sandbox
FuzzyBot (talk | contribs)
Updating to match new version of source page
Yurchor (talk | contribs)
No edit summary
Line 61: Line 61:
===Інформаційні панелі===
===Інформаційні панелі===


<span class="mw-translate-fuzzy">
Такі панелі зазвичай складаються з слова заголовка та інформаційного тексту. Вам слід використати локалізовану версію шаблона панелі (з додаванням «_(uk)»), а потім перекласти інформаційний текст. Якщо у вас виникають питання, зверніться до координатора команди перекладу.
Такі панелі зазвичай складаються з слова заголовка та інформаційного тексту. Вам слід використати локалізовану версію шаблона панелі (з додаванням «_(uk)»), а потім перекласти інформаційний текст. Якщо у вас виникають питання, зверніться до координатора команди перекладу.
</span>


{|class="tablecenter vertical-centered"
{|class="tablecenter vertical-centered"

Revision as of 15:24, 15 July 2011

Інструменти

  • На сторінці присвяченій процесу перекладу описано прийоми переходу на нову систему перекладу.

Процедура

  • Попросити додати вас до групи перекладачів:
    • Натисніть пункт Створити запис перекладача на бічній панелі.
    • Відкрийте сторінку редагування (піктограма ) і вкажіть ваше ім’я користувача, мову, якою ви перекладатимете та те, чи маєте ви намір перекладати у режимі без з’єднання з інтернетом.
    • Скористайтеся пунктом Зберегти сторінку, щоб зберегти дані.
  • Після додавання вашого користувача до групи (вам має надійти сповіщення електронною поштою) натисніть пункт Сторінки для перекладу на бічній панелі.
  • Якщо вибрано англійську мову інтерфейсу UserBase і на сторінці не показано жодного посилання для перекладу, вкажіть код мови, якою ви перекладатимете, у полі Код мови і натисніть кнопку Виконати.

Зауваження

Якщо ви вкажете код en (англійська), система покаже, що всі сторінки вже перекладено, оскільки всі початкові сторінки написано англійською мовою.


  • Натисніть у списку пункт сторінки, яку ви хочете перекласти.
  • На сторінці перекладу виберіть у першому спадному списку пункт Переглянути неперекладені повідомлення або пункт Перевірити всі переклади, якщо хочете покращити якість перекладу.
  • Перевірте, чи правильно вказано код мови.
  • У розділі Навігація натисніть посилання ліворуч від повідомлення, яке ви бажаєте перекласти.
  • Вкажіть переклад. Аналогічні переклади з пам’яті перекладів буде показано вище, але ваша думка є важливішою за здогадки системи.
  • Натисніть кнопку Зберегти і відкрити наступне, щоб перейти до наступного повідомлення, або кнопку Зберегти сторінку, щоб зберегти переклад, якщо ви бажаєте припинити роботу.

Попередження

Не створюйте локалізованих сторінок вручну (тобто не створюйте сторінок назва_сторінки/код_мови з перекладами). Це призведе до помилок у системі перекладу: не буде показано жодного перекладу взагалі.


Підказки і настанови

Команди додавання зображень

Типовим прикладом є [[Image:Plasma-kickoff.jpg|right|160px]]. Все це команда додавання зображення. Якщо ви не маєте наміру додавати локалізовану версію зображення, не змінюйте у цій команді нічого.

Категорії

Тут слово "Category" є системною командою, його не слід перекладати. Наприклад, [[Category:Administration]] має бути перекладено так: [[Category:Адміністрування/uk]]

Для досягнення однорідності перекладів нами складено список рекомендованих перекладів категорій. Саме цим списком і варто користуватися. Якщо у таблиці не заповнено деякі з клітинок, заповніть їх вашими перекладами.

Посилання на інші сторінки UserBase

Посилання записують у такому форматі: [[Special:myLanguage/Other page|текст посилання]]. Посилання не слід перекладати, оскільки у такому форматі перехід завжди здійснюватиметься на локалізовану сторінку. Якщо не вказано тексту посилання, ви можете додати його. Зауважте, що це також стосується посилань на розділи сторінок, тобто посилання у форматі [[Special:myLanguage/Page#Section|текст посилання]].

Зауваження: використання "myLanguage" призведе до спроби завантаження системою перекладеної версії сторінки за посиланням (мову буде визначено за вказаними користувачем уподобаннями). Якщо такої сторінки не буде виявлено, буде завантажено початкову сторінку (англійською), отже такі посилання безпечно використовувати для будь-яких сторінок з цієї вікі.

Посилання на зовнішні сайти

Ці посилання записують у такому форматі: [http://example.com текст посилання] Подібно до внутрішніх посилань, ви можете додати посилання на локалізовану сторінку, або не перекладати посилання і перекласти лише текст посилання.

Посилання на бічній панелі

Настанови щодо перекладу посилань на бічній панелі наведено тут: Modifying_the_Sidebar#Translating_Sidebar_Items


Інформаційні панелі

Такі панелі зазвичай складаються з слова заголовка та інформаційного тексту. Вам слід використати локалізовану версію шаблона панелі (з додаванням «_(uk)»), а потім перекласти інформаційний текст. Якщо у вас виникають питання, зверніться до координатора команди перекладу.

Usually, you need to add a forward slash and a specific language code to show the title in your own language. For example, in the picture on the right-hand side, zh-cn is the language code for Chinese(China Mainland)

The following pictures show the result:

Before:
After:

Зміна стану модулів перекладу на «неточний»

Іноді після повного перекладу сторінки виявляється, що деякі з перекладів позначено як неточні. До цього можуть призвести певні помилки у розмітці початкової сторінки. Найпоширенішим різновидом таких помилок є незакриті дужки. Система перекладу вимагає, щоб всі початкові дужки («[», «{» або «(» ) мали відповідні завершальні відповідники («]», «}» або «)» ) у тому самому модулі перекладу, інакше переклад вважатиметься неточним.

Однак система самої вікі не вимагає від авторів врівноваження дужок, тому авторам доволі легко зробити помилку. Якщо у модулі просто не вистачає символу дужки, достатньо його додати. Але іноді вміст дужок складається з декількох модулів перекладу, отже потрібна дужка може міститися зовсім у іншому модулі. У такому випадку вам потрібно врівноважити кількість дужок у обох модулях, але ви не можете просто додати дужки без зміни значення або форматування, отже вам доведеться закоментувати додані дужки ось так:

<!--}}-->{{Info|1=Початок довгої інформаційної панелі... 

і у наступному модулі:

 ...завершення довгої інформаційної панелі}}<!--{{-->

Якщо відповідна дужка є частиною емоційки (смайлика), ви можете замінити емоційку на відповідну піктограму. Для типової емоційнки, :-), ви можете скористатися шаблоном {{Smiley}}

Будь ласка, виправте також початковий текст, щоб іншим перекладачам було простіше під час перекладу, або залиште відповідне повідомлення на сторінці обговорення.

Розбіжності у статистичних даних щодо перекладу

Ви можете помітити незначні розбіжності між відсотком перекладу на сторінці статистики вашої мови та відсотком перекладу на панелі вибору мов. Тут немає нічого незвичайного. До статистики мови включено лише кількість повідомлень, які є неперекладеними або застарілими. Статистичні дані мовної панелі є точнішими. Наприклад, якщо на сторінці (100 повідомлень) є 8 модулів з невеличкими (косметичними) змінами у одне слово, відмінність між статистичними даними відповідатиме цим 8 модулям (8%), оскільки кількість повідомлень доволі значна, але зміни доволі малі.

Якщо ви користуєтеся переглядачем Chromium

У переглядача Chromium можуть виникати певні проблеми з кешуванням. Навіть з примусовим оновленням даних, іноді статистичні дані показуються з помилками (можливо, помилки стосуються і інших даних), але якщо відкрити цю саму сторінку у Firefox, дані буде показано належним чином.

Додаткові дані