UserBase/Guidelines/uk: Difference between revisions

From KDE Wiki Sandbox
(Updating to match new version of source page)
No edit summary
Line 21: Line 21:
Ми намагаємося побудувати базу знань KDE для користувачів і сподіваємося, що ви отримаєте задоволення від активної співпраці з всесвітньою родиною розробників та користувачів KDE.
Ми намагаємося побудувати базу знань KDE для користувачів і сподіваємося, що ви отримаєте задоволення від активної співпраці з всесвітньою родиною розробників та користувачів KDE.


[[Category:Власний внесок_(uk)]]
[[Category:Власний внесок/uk]]

Revision as of 15:59, 5 August 2010

Готові збагатити UserBase якимись чудовими настановами або описами? Користуватися MediaWiki дуже просто. Але перш ніж створювати чи змінювати сторінки, будь ласка, приділіть декілька хвилин читанню цих порад, які допоможуть нам зробити UserBase чудовим інформаційним джерелом для кожного.

1. Візьміть до уваги ліцензійні умови щодо розміщення інформації. Всі дані, які ви додаватимете до KDE UserBase оприлюднюються згідно до умов GNU Free Documentation License та Creative Commons Attribution-Share Alike license. Загалом це означає, що ви можете використовувати дані з UserBase, поширювати і змінювати їх, якщо на це вас уповноважив їх автор, і що ви можете розповсюджувати змінені дані, не змінюючи умов їх поширення.

2. Зважайте на авторські права на дані зі сторонніх джерел. Якщо ви використовуєте дані з інших веб-сайтів — текст, знімки вікон або зображення, будь ласка, переконайтеся, що маєте на це дозвіл. Поважайте роботу авторів: надавайте посилання на оригінальні матеріали. Якщо у вас виникають сумніви щодо прав на розміщення матеріалів, група з роботи зі спільнотою (Community Working Group) допоможе вам встановити зв’язок з авторами.

3. Поважайте роботу інших. Зокрема, якщо інформація, подібна до вашої вже існує на сайті. Намагайтеся не змінювати визначеної структури, зокрема на сторінках програм. Якщо виникає потреба у радикальних змінах, будь ласка, залиште повідомлення про це на сторінці «Обговорення», перш ніж почнете змінювати сторінку, і зачекайте на відповідь, яка має надійти протягом часу достатнього для ознайомлення з проектом змін. Ви можете використовувати сторінку «Обговорення» для спілкування з іншими авторами. Вікі створено для співпраці у редагуванні, отже ви можете вільно спілкуватися на цікаві для вас теми.

4. Вказуйте коротке, але змістовне резюме внесених вами змін. Таким чином ви спростите іншим розуміння суті внесених вами змін. Ваші повідомлення будуть особливо корисними для тих, хто спостерігатиме за новими редагуваннями. Звичайно ж, ми припускаємо, що вказані вами у резюме відомості справді описують внесені зміни. Роботу Вікі побудовано на довірі і співпраці, отже вам слід про це завжди пам’ятати.

5. За можливості зареєструйтеся і увійдіть до системи. Таким чином ви не лише спростите встановлення зв’язку з вами іншим авторам, але, що важливіше, повідомите всіх про своє авторство. Як знати, можливо ви станете наступною зіркою UserBase.

6. Пам’ятайте про мету UserBase. UserBase — це не місце для запитів щодо реалізації функціональних можливостей або звітів про помилки у KDE. Для цього існує спеціальна система стеження за вадами та команда з усування вад, які допоможуть вам (звичайно ж, і ви можете їм допомогти). Якщо ви вкажете ваші побажання у належному місці, шанси на їх врахування значно зростуть. Намагайтеся не розміщувати у Вікі відомості, що стосується лише певних дистрибутивів. Будь ласка, якщо ви все ж розміщуєте подібні відомості, вкажіть, якого дистрибутива вони стосуються. Якщо ви не певні щодо того, чи є вказані відомості специфічними для дистрибутива, назву дистрибутива варто все ж вказати.

7. Дотримуйтеся загального стилю. Гарним прикладом нової статті є стаття PageLayout, фрагменти коду, які допоможуть вам у створенні власної сторінки можна знайти на сторінці Toolbox.

8. І нарешті, будь ласка, дотримуйтеся кодексу поведінки. Спільноту KDE побудовано на принципах співпраці, взаємної поваги та довіри. Повага до цих цінностей забезпечує можливість співпраці у спільноті у приємній та творчій атмосфері. У кодексі дано розгорнуте тлумачення всіх цих цінностей. Уважно прочитайте кодекс і запам’ятайте його пункти — він допоможе вам під час роботи з UserBase або будь-якою іншою частиною роботи у KDE.

Ми намагаємося побудувати базу знань KDE для користувачів і сподіваємося, що ви отримаєте задоволення від активної співпраці з всесвітньою родиною розробників та користувачів KDE.