Dolphin/uk: Difference between revisions

From KDE Wiki Sandbox
(Created page with "* '''Джеф''': Джеф є ентузіастом Linux з того часу, як декілька років тому, коли йому було 16, познайомив...")
(Created page with "Це не означає, що Фред або Джеф не можуть скористатися '''Dolphin'''. Просто у '''Dolphin''' може бути викори...")
Line 53: Line 53:
* '''Джеф''': Джеф є ентузіастом Linux з того часу, як декілька років тому, коли йому було 16, познайомився із цією операційною системою. Він працює програмістом, а у вільний час адмініструє сервери невеличкої компанії. У Джефа є два монітори для стеження за величезною кількістю запущених ним програм.
* '''Джеф''': Джеф є ентузіастом Linux з того часу, як декілька років тому, коли йому було 16, познайомився із цією операційною системою. Він працює програмістом, а у вільний час адмініструє сервери невеличкої компанії. У Джефа є два монітори для стеження за величезною кількістю запущених ним програм.


This does not mean that Fred or Jeff cannot work with '''Dolphin'''. But there might be features and concepts of '''Dolphin''' that overburden Fred. Also Jeff might miss some features which are a must-have for his daily work.
Це не означає, що Фред або Джеф не можуть скористатися '''Dolphin'''. Просто у '''Dolphin''' може бути використано концепції та можливості, які не потрібні для досягнення мети Фреду. А Джефові може не вистачати деяких можливостей, без яких він не може уявити виконання своєї щоденної роботи.


===Можливості, які не заважають користуванню===
===Можливості, які не заважають користуванню===

Revision as of 17:35, 14 October 2014

Програма лише для керування файлами, основною особливістю якої є простота

Огляд можливостей

  • Простий інструмент, призначений лише для керування файлами
  • Зосередженість на зручності у користуванні
  • Панель послідовної навігації теками
  • Додаткові панелі для спрощення навігації і показу інформації
  • Керування файлами на віддалених і псевдо файлових системах за допомогою KIO
  • Можливість створення міток для файлів і тек та пошуку за вмістом файлів за допомогою Nepomuk

На перший погляд програма є звичайним інструментом для керування файлами, але вона приховує багатющі можливості. Серед цих можливостей:

  • Поділ вікна — ви можете переглядати і користуватися двома каталогами одночасно
  • Можливість встановлення (і запам’ятовування) окремих параметрів для кожного з вікон
  • Перегляд з вкладками
  • Панель додаткової інформації, розташована праворуч
  • Можливість показу відомостей щодо важливих параметрів безпосередньо у вікні програми
  • Прискорення навігації за допомогою послідовного показу тек
  • Можливість показу відомостей щодо важливих параметрів безпосередньо у вікні програми
  • Перемикання у режим панелі навігації з можливістю редагування адреси у одне клацання
  • Панель додавання тек у традиційному стилі навігації
  • Можливість відкриття панелі термінала у каталозі, який ви переглядаєте
  • Значною частиною функціональних можливостей можна керувати за допомогою клавіатури

Настанови

Філософія

Dolphin — зручна програма для керування файлами. Бачачи термін «зручна», люди часто припускають, що програму призначено для початківців, і що у ній реалізовано лише базові можливості. Це припущення є хибним.

Для кого призначено програму

Зосередженість на зручності у користуванні означає, що доступ до усіх можливостей програми є простим, що вона є ефективною у користуванні. Набір можливостей опосередковано визначається групою призначення користувачів Dolphin:

  • Ліза: Ліза користується комп’ютерами з 10 років. На роботі вона працює у Word, Excel та Outlook. Вдома вона користується комп’ютером для перегляду сторінок у інтернеті та спілкування електронною поштою. Їй потрібна програма для керування файлами для роботи з фотографіями, документами, які вона отримує електронною поштою, та документами PDF, які вона отримує за допомогою програми для перегляду сторінок інтернету. Ліза знайома з поняттями тек та ієрархії тек, але нічого не знає про ієрархію тек у Linux.
  • Саймон: Саймон працює програмістом у компанії з розробки програмного забезпечення 8 років. Вдома він користується програмою для керування файлами для підтримання порядку у своїй великій збірці фотографій та музичних творів. Крім того, у нього є невеличка власна сторінка у інтернеті, і йому потрібно вивантажувати оновлені файли на сервер FTP. Пересування та копіювання файлів є звичними прийомами роботи Саймона.

Поза цільовою аудиторією Dolphin перебувають Фред та Джеф:

  • Фред: Фредові 75 років, він вміє писати повідомлення електронної пошти та читати сторінки інтернету. Він не знайомий із ієрархією тек на комп’ютері і зберігає усі документи на стільниці.
  • Джеф: Джеф є ентузіастом Linux з того часу, як декілька років тому, коли йому було 16, познайомився із цією операційною системою. Він працює програмістом, а у вільний час адмініструє сервери невеличкої компанії. У Джефа є два монітори для стеження за величезною кількістю запущених ним програм.

Це не означає, що Фред або Джеф не можуть скористатися Dolphin. Просто у Dolphin може бути використано концепції та можливості, які не потрібні для досягнення мети Фреду. А Джефові може не вистачати деяких можливостей, без яких він не може уявити виконання своєї щоденної роботи.

Можливості, які не заважають користуванню

Before a feature is added in Dolphin, it is checked whether the feature is mandatory for the target user group. If this is not the case, then this does not mean that the feature cannot be added; first it must be clarified whether the feature might be non-intrusive, so that it adds value for users outside the primary target user group of Dolphin. Non-intrusive is mainly related to the user interface. A feature that adds a lot of clutter to the main menu, context menus or toolbar might harm the target user group. In this case the feature will not be added.

A good example of a feature that is non-intrusive is the embedded terminal in Dolphin. It only requires one entry inside a sub menu, but adds great value for Jeff, who is not part of the target user group.

Зміна параметрів роботи

Можливість зміни параметрів роботи програми є обов’язковою, оскільки «середнього користувача» не існує. Втім, метою створення Dolphin не є надання у ваше розпорядження можливостей із зміни будь-яких параметрів роботи програми. Знову ж таки, акцент зроблено на можливих потребах цільової аудиторії програми. Додавання кожного додаткового параметра ускладнює пошук інших параметрів, отже, тут працює те саме правило, що і для можливостей.

Підказки, настанови та усування негараздів

Проблема: у меню Dolphin Перегляд -> Додаткова інформація та/або Перегляд -> Панелі немає жодних пунктів. У «Системних параметрах» увімкнено Nepomuk.

Вирішення: перейменуйте теку ~/.kde4/share/apps/dolphin (у деяких дистрибутивах цю тека має назву ~/.kde/share/apps/dolphin) і перезапустіть Dolphin. Налаштування Dolphin, буде вилучено, але пункти меню повернуться на своє місце. Якщо все працюватиме бажаним чином ви можете вилучити перейменовану теку. Таке трапляється під час оновлення KDE з 4.4 до 4.5.

Проблема: Вибір програми для відкриття певного типу файлів призводити до того, що виконується зміна програм для відкриття інших типів файлів. Здається, Dolphin не бачить різниці між двома різними типами файлів.

Вирішення: Ймовірно, платформі KDE невідомі один або обидва типи файлів, отже вона пов’язує невідомі типи файлів з відомими, іншими типами. Таке часто трапляється для типів файлів на основі XML; навіть якщо такі типи мають власний суфікс назв (наприклад .xliff або .graphml), якщо цей тип не є відомим платформі KDE, ці файли будуть оброблятися як будь-які інші файли XML, отже відкриватися за допомогою типової програми, яка відкриває файли XML.

Вирішити цю проблему можна використанням модуля Прив’язка файлів з метою створення запису для нерозпізнаного типу файлів.

Додаткові матеріали: форум та Підручник з Dolphin.

Ключові слова

керування файлами, інструмент керування файлами, переглядач файлів, мітки, метадані, Nepomuk