RKWard/uk: Difference between revisions
Created page with "У інтерфейсі може бути показано назви стовпчиків, типи даних у стовпчиках (числа, рядки тощо) і са..." |
Created page with "Передбачено безпосередню підтримку редагування і обробки даних, зокрема додавання рядків і стов..." |
||
Line 71: | Line 71: | ||
Передбачено безпосередню підтримку редагування і обробки даних, зокрема додавання рядків і стовпчиків, зміна заголовків рядків, а також типів даних у стовпчиках, у спосіб, подібний до прийомів роботи у звичайній електронній таблиці. | |||
== Інтерактивна статистика та креслення графіків == | == Інтерактивна статистика та креслення графіків == |
Revision as of 15:20, 21 July 2011
Огляд
RKWard — комплексне середовище розробки (IDE), побудоване на основі платформи для розробки KDE для програмування мовою R, основним призначенням якої є обробка статистичних даних,
Можливості
- Середовище розробки з підсвічуванням синтаксичних конструкцій, доповненням коду, панеллю перегляду об’єктів та редагування даних.
- Прозорий інтерфейс до R.
- Графічні інструменти для доступу до статистичних та графічних функцій R.
- Вбудована функціональна можливість запитів R для створення циклу читання-обчислення-друк (read-eval-print-loop або REPL).
- Можливість керування пакунками R.
- Завантаження та збереження станів робочих аркушів R.
- Можливість розширення за допомогою додатків мовою ECMAscript (Javascript).
Режими роботи
RKWard можна використовувати у два різних способи: як звичайне IDE, тобто писати код, який буде вбудовано до програм або скриптів або у режимі інтерактивного сеансу, коли код виконується негайно (основний спосіб роботи програмістів мовою R). Можна також поєднувати використання обох способів.
Інтерактивний інтерпретатор
У RKward передбачено функціональна можливість запитів R для створення циклу читання-обчислення-друк (read-eval-print-loop або REPL).
Оболонка командного рядка за всіма параметрами тотожна до консольної оболонки R з деякими додатковими можливостями. Наприклад, передбачено доповнення назв функцій та підтримку підказок щодо виклику (контекстних панелей з підказками щодо параметрів функцій), а також різноманітні можливості копіювання та вставлення коду.
У цьому режимі середовище працює подібно до звичайного сеансу R: ви можете вводити команди, отримувати результати обробки та створювати об’єкти. Результати може бути показано або збережено на диску за допомогою функціональних можливостей самої мови R.
Програмування у RKward
Програмування у RKWard нічим не відрізняється від програмування у будь-якому іншому IDE: у редакторі передбачено автоматично доповнення коду, підсвічування синтаксичних конструкцій та підказки щодо параметрів. Крім того, у редакторі коду передбачено додаткові можливості, якими можна скористатися у інтерактивному сеансі. Можна скористатися окремими командами для виконання всього завантаженого коду або його позначеного фрагмента: ця можливість є корисною для написання функцій, які буде прототиповано у інтерактивному сеансі.
Перегляд даних об’єктів R
Оськільки робота у R часто пов’язана з завантаженням «бібліотек» (додаткових пакунків) та створенням багатьох об’єктів, у RKward передбачено інтерфейс для перегляду та визначення властивостей об’єктів, які завантажено у пам’ять R.
На панелі перегляду об’єктів передбачено можливість доступу до загального середовища R та власного середовища пакунків. Додаткові дані можна переглянути або у форматі підказок, або після подвійного клацання на об’єктах. У відповідь буде відкрито нову вкладку у інтерфейсі RKWard, на якій буде показано дані щодо відповідного об’єкта.
Обробка даних
Окрім допомоги у програмуванні, у RKward передбачено способи обробки даних безпосередньо з самої програми. Зокрема, можна переглядати матриці і діапазони даних (власне визначення R таблиць з даними) у графічному інтерфейсі або створювати таблиці власноруч.
Можна імпортувати вже створені набори даних: у RKWard передбачено підтримку текстових файлів (TSV/CSV), а також даних з поширених статистичних програм, зокрема STATA і SPSS.
У інтерфейсі може бути показано назви стовпчиків, типи даних у стовпчиках (числа, рядки тощо) і самі дані у форматі електронної таблиці.
Передбачено безпосередню підтримку редагування і обробки даних, зокрема додавання рядків і стовпчиків, зміна заголовків рядків, а також типів даних у стовпчиках, у спосіб, подібний до прийомів роботи у звичайній електронній таблиці.
Інтерактивна статистика та креслення графіків
RKWard offers simplified front-ends to a number of R's statistical functions and to generate graphs for data. These can be accessed from the
, and menus.
For example, many type of plots can be executed through the functions in the aforementioned menus. Each function (as the example above shows) has its dedicated configuration dialog, where any compatible object from R's global namespace can be used. Also the dialogs offer shortcuts to specific plot or analysis options. Results are then output in HTML form in RKWard's main window, where they can be exported or saved.