Krita/uk: Difference between revisions

From KDE Wiki Sandbox
(Created page with "Найпростішим способом встановлення '''Krita''' є [[Special:myLanguage/Tutorials/Install KDE software|встановлення програми з...")
No edit summary
Line 25: Line 25:
== Чернетка підручника з Krita 2 ==
== Чернетка підручника з Krita 2 ==


'''Krita''' потрібен новий підручник: підручник з версії 1.6 повністю застарів. Ви можете знайти поточну чернетку підручника на [User:Boudewijn/Krita/Manual сторінці підручника з Krita 2] і допомогти у його створенні.
'''Krita''' потрібен новий підручник: підручник з версії 1.6 повністю застарів. Ви можете знайти поточну чернетку підручника на [[User:Boudewijn/Krita/Manual сторінці підручника з Krita 2]] і допомогти у його створенні.


== Встановлення програми ==
== Встановлення програми ==

Revision as of 18:29, 20 October 2011


Krita
Krita
  Krita — програма для малювання та креслення з відкритим кодом.

Регулярні оновлення та новини щодо Krita можна знайти на офіційному сайті: Krita.org

Krita є частиною комплекту програм Calligra. У Krita передбачено прості у користуванні та корисні можливості, зокрема малювання за напрямними (ніколи малювання аерографом вздовж прямої лінії не було таким простим!), та професійні можливості, зокрема підтримка 16-бітових зображень, CMYK, L*a*b і навіть зображень з високим динамічним діапазоном OpenEXR.


Krita 2.0 — малюнок Enkhitan, створений за допомогою рушія пензлів Лукаса Тврди (Lukas Tvrdy).


Можливості

  • Зосередженість на цифровому малюванні для створення концептуального мистецтва, коміксів, творів на матовій та текстурованій основі.
  • Підтримка широкого набору просторів кольорів, зокрема RGB, CMYK і L*a*b.
  • Завантаження і збереження даних у багатьох популярних форматах зображень.
  • Широкий діапазон інструментів малювання і креслення.
  • Передбачено векторні шари, які можуть містити форматований, придатний до редагування текст та складні векторні об’єкти.
  • Можливість розширення за допомогою скриптів OpenShiva, Python або Ruby.


Чернетка підручника з Krita 2

Krita потрібен новий підручник: підручник з версії 1.6 повністю застарів. Ви можете знайти поточну чернетку підручника на User:Boudewijn/Krita/Manual сторінці підручника з Krita 2 і допомогти у його створенні.

Встановлення програми

Найпростішим способом встановлення Krita є встановлення програми зі сховищ вашого дистрибутива, наприклад у openSUSE 11.4 це можна зробити командою:

yast -i koffice2-krita

Додаткові відомості

Підказки, настанови та посібники