Amarok/QuickStartGuide/TheMusicCollection/uk: Difference between revisions

From KDE Wiki Sandbox
(Created page with 'Назва')
(Created page with 'Дія')
Line 58: Line 58:


{| border=1
{| border=1
|Піктограма || Назва || Action
|Піктограма || Назва || Дія
|-
|-
|[[File:Hi32-action-collection-amarok.png|48px]] || '''Локальна музика''' || Ваша збірка Amarok
|[[File:Hi32-action-collection-amarok.png|48px]] || '''Локальна музика''' || Ваша збірка Amarok

Revision as of 17:21, 25 August 2010

Музична збірка

Панель джерел даних

За допомогою панелі джерел даних ви зможете пересуватися і переглядати всю вашу збірку музичних творів. Зокрема це стосується композицій, що зберігаються на жорсткому диску вашого комп’ютера, а також на будь-яких зовнішніх пристроях зберігання даних або носіях, з’єднаних з вашим комп’ютером, наприклад, звукових компакт-дисках, флеш-картках USB, мультимедійних програвачах, дисках у мережі або на серверах у інтернеті.

Налаштування збірки

На вашому комп’ютері зберігаються ваші улюблені композиції у форматах mp3, ogg або FLAC? Вкажіть Amarok, де шукати ці файли, щоб програма могла розпочати створення вашої збірки. Скористайтеся для цього верхнім меню Параметри -> Налаштувати Amarok -> Збірка.


Вище наведено зразок перегляду ієрархії вашого домашнього каталогу. Позначте пункти каталогів, у яких зберігаються ваші музичні твори; зазвичай, ~/Музика. Після цього натисніть кнопку Повністю пересканувати всю збірку. Сканування може тривати досить довго, отже Amarok може певний час працювати досить повільно. Після завершення сканування краще перезапустити Amarok. Скористайтеся відповідним пунктом меню Amarok або натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Q, а потім знову запустіть програму. Всі щойно знайдені твори мають потрапити до списку Локальна збірка.

Додавання до збірки даних на портативних носіях

Одразу під полем пошуку у верхній частині панелі джерел даних ви побачите пункти різних пристроїв і/або категорій даних панелі джерел даних. Якщо ви вставите у пристрій для читання компакт-дисків звуковий компакт-диск, його пункт з’явиться на панелі джерел даних, поряд з пунктами програвачів мультимедійних даних, флеш-карток та інших пристроїв протоколу USB. Після монтування зовнішнього пристрою зберігання даних його пункт має автоматично з’явитися на панелі джерел даних. Вам не потрібно виконувати ніяких додаткових дій для того, щоб побачити пункти зовнішніх пристроїв зберігання у вашому списку панелі джерел даних, якщо ці пристрої розпізнаються вашим комп’ютером.

На наведеному нижче знімку вінка показано три з’єднаних джерела музичних даних: звуковий компакт-диск, mp3-програвач і Локальна збірка.

Видобування даних зі звукового оптичного носія до збірки

Якщо на вашому комп’ютері не зберігається жодних музичних файлів, ви можете видобути їх (скопіювати музичні дані з ваших компакт-дисків до збірки). Просто вставте у лоток компакт-диск, наведіть вказівник на пункт компакт-диска на панелі джерел даних, клацніть правою кнопкою миші, виберіть пункт копіювання до вашої збірки. Програма виконає видобування та визначення міток ваших композицій (див. наведене нижче зображення). Під час копіювання музики зі звукового компакт-диска до вашої локальної збірки на смужці повідомлень у нижній частині вікна Amarok буде показано поступ процесу копіювання. Видобування може тривати декілька хвилин. Коли його буде завершено, повідомлення зі смужки повідомлень зникне, а відповідні пункти музичних творів з’являться на панелі джерел даних вашої локальної збірки. Якщо ви не бачите пунктів видобутих творів на панелі джерел даних, варто завершити роботу Amarok за допомогою відповідного пункту меню Amarok або натискання комбінації клавіш Ctrl+Q, а потім знову запустити її. Після цього відповідні пункти з’являться у вашій збірці на лівій панелі. На наведеному нижче знімку показано, як пересувати композиції з вашого звукового компакт-диска, iPod або іншого пристрою до вашої збірки за допомогою контекстного меню.


Крім того, у контекстному меню буде показано пункт Змінити відомості про композицію. Скористайтеся цим пунктом, якщо вам потрібно змінити мітки певної композиції. Цей пункт є важливим, якщо видобування музичних даних було виконано до файлів у форматі .WAV з втратою частини міток. Якщо значна частина вашої збірки потребує встановлення відповідних міток, спробуйте скористатися відповідним програмним забезпеченням для встановлення міток, наприклад,

Встановлення належних міток є важливим, якщо ви хочете, щоб Amarok показував композиції у відповідних альбомах та у відповідному порядку. Докладніше про мітки можна дізнатися тут.

Як отримати доступ до інших джерел даних

Ймовірно, у вас виникло питання: чому панель джерел даних не названо панеллю збірок. Amarok надає вам доступ до значно ширшого діапазону джерел даних, ніж ваша локальна збірка, — інтернет-магазинів, звукових книг, трансляцій, музичних файлів, що зберігаються поза межами вашої збірки та попередньо збережених списків відтворення. Ключем доступ до всіх цих джерел у Amarok є інструмент послідовної навігації. Початковим пунктом послідовної навігації є синя піктограма домашньої теки у лівому верхньому куті панелі джерел даних. До цієї піктограми додаються додаткові пункти, коли ви переходите до інших тек на панелі джерел даних, що спрощує навігацію вашою збіркою: достатньо просто натиснути відповідну кнопку теки на панелі послідовної навігації.


Якщо ви натиснете кнопку домашньої теки Amarok, ви побачите панель джерел даних внизу ліворуч з піктограмами всіх доступних ресурсів. Якщо натиснути піктограму файлів (ліве зображення нижче, другий пункт з кінця), ви побачите щось схоже на зображення, наведене внизу праворуч. Смужка послідовної навігації розгорнеться, а на панелі джерел даних буде показано вміст відповідної теки (зображення нижче праворуч). У відповідь на натискання символів >, розташованих між пунктами послідовного перегляду, програма показуватиме вам меню з пунктів тек, доступних для переходу на відповідному рівні ієрархії. Інструмент перегляду файлової системи Amarok надасть вам доступ до будь-якого куточка файлової системи, навіть поза межами локальної збірки.

Панель джерел даних Натиснено піктограму файла


Призначення піктограм домашньої теки Amarok (розташованої вгорі ліворуч):

Піктограма Назва Дія
Локальна музика Ваша збірка Amarok
Інтернет Інтернет-магазини, зокрема Magnatune, Jamendo і Last.fm. Для початку, інтернет-ресурси слід налаштувати за допомогою пункту меню Параметри -> Налаштувати Amarok -> Інтернет-служби
Списки композицій Збережені списки композицій. Дивіться також Списки відтворення. Також списки відтворення на носіях даних
Файли Файлова система вашого комп’ютера
Радіотрансляції Доступ до радіотрансляцій за допомогою подач RSS

Натискання піктограми локальної музики, розташованої вище, або пункту теки локальної музики на смужці послідовної навігації поверне вас до вашої збірки, де ви побачите список всіх доступних ресурсів, виконавців, альбомів та композиції, які було раніше визначено як частину вашої збірки. На панелі послідовної навігації буде показано, що ви переглядаєте вашу локальну музику.

Потоки і радіотрансляції

Потокові дані можна прослухати у два способи. Якщо у вас є певна улюблена радіостанція, дізнайтеся адресу її потоку і додайте його: Список композицій -> Додати потік. Відповідний пункт з’явиться у меню Списки відтворення, як Збережений список відтворення. Іншим способом є використання скриптів, доступ до яких можна отримати за допомогою Керування скриптами (Інструменти -> Керування скриптами). Серед скриптів є декілька чудових збірок, пункти яких буде показано у розділі Інтернет вашої панелі джерел даних.

У радіотрансляцій є власний розділ на панелі джерел даних, розташованій вище. Якщо вам відома адреса подачі RSS або Atom, натисніть кнопку з зеленим символом + і вкажіть адресу. Якщо у вас є файл OPML для імпортування, ви зможете вказати і його. Скористайтеся контекстними меню (меню, які викликаються клацанням правою кнопкою миші), щоб Додати до списку відтворення, Налаштувати, Вилучити підписку, Оновити канал або позначити серію як Нову. Якщо ви зацікавлені у використанні великої збірки радіотрансляцій, скористайтеся Каталогом радіотрансляцій, доступним за допомогою Керування скриптами, про яке ми згадували раніше.

Користування панеллю перегляду даних

Файли жорсткого диска вашого комп’ютера, звукові компакт-диски, зовнішні пристрої та інтернет є основними ресурсами вашої збірки. Після налаштування вашої збірки, ймовірно, у вашій збірці буде досить багато альбомів та композицій, набагато більше, ніж може бути показано у одному вікні.

Нижче наведено способи зміни форми показу вашої збірки.

Приховування та показ відомостей

Область панелі джерел даних, розташована під смужкою пошуку, називається Переглядачем даних. На наведеному нижче знімку наведено три джерела даних переглядачем даних: компакти диски, локальна збірка і програвач мультимедійних даних.


Натискання кнопки пристрою (синя смужка для пристрою Sansa на знімку вище) показує або приховує вміст відповідного пристрою. Напрямок зеленої стрілки, розташованої праворуч, вказує на те, приховати чи показано вміст пристрою. Вміст відповідного пристрою, відповідно, можна приховати або показати на основі подібного ж принципу: натисканням пункту відповідного виконавця або альбому. Символ -, розташований ліворуч від пункту виконавця або альбому, означає, що вміст показано. Символ + означає, що вміст категорії доступний і прихований. На наведеному вище зображенні, дані щодо компакт-диска Mike Oldfield - The Songs of Distant Earth розгорнуто, показано окремі композиції. З іншого боку, альбоми і композиції Локальної збірки приховано. Натискання кнопок з символами + або - також розгортає або згортає список відомостей.

Як змінити порядок композицій і альбомів

Порядок, у якому показано композиції у переглядачі вмісту, можна змінити за допомогою кнопки варіантів впорядкування, розташованої у верхній частині панелі джерел даних:

За порядком побудови списку можна спостерігати за допомогою верхньої лівою частини панелей джерел даних, одразу під текстовим полем Пошук. Типовим порядком Виконавець / Рік - Альбом. Порядок показу у перегляді вмісту можна тимчасово перемкнути між визначеним користувачем порядком (спосіб його зміни описано вище) та об’єднаним переглядом, у якому пункти виконавців буде показано за абеткою, незалежно від того, на якому носії зберігаються дані. Щоб увімкнути або вимкнути режим об’єднаного перегляду, натисніть кнопку зі стрілочкою, розташовану праворуч від позначки порядку, або натисніть піктограму об’єднання, розташовану вгорі праворуч на панелі джерел даних:

Щоб виконати пошук у вашій збірці, введіть ключові слова пошуку до поля пошуку, розташованого над розділом Локальна музика. Ви можете виконувати пошук не лише за виконавцем, альбомом або назвою композиції, а і за будь-якими даними композиції. Ви можете, наприклад, створити чудовий список відтворення за результатами пошуку за словом winter або явним чином знайти композицію, про яку ви пам’ятаєте лише одне слово з назви. Ви також можете виконати пошук за оцінкою, кількістю відтворень, навіть типом файла. Докладніше про це можна дізнатися з Amarok Insider, випуск 14.

Вилучення записів зі збірки

Warning
Use this option with care; the tracks will be deleted from your hard drive, not sent to the Trash.


Ви можете вилучити будь-який пункт з вашої збірки: для цього достатньо навести вказівник миші на відповідний пункт, клацнути правою кнопкою миші і вибрати пункт Вилучити композиції. Програма відкриє діалогове вікно підтвердження дій, щоб запобігти випадковому вилученню композицій. Позначити одразу декілька композицій можна за допомогою одночасного утримування натиснутою клавіші Ctrl і клацання лівою кнопкою миші.