Jump to content

Чим є KDE?

From KDE Wiki Sandbox
Revision as of 12:18, 1 May 2017 by Yurchor (talk | contribs) (Created page with "== Тестування KDE == Насьогодні, програмне забезпечення KDE, в основному, працює у Linux. Спільнотою ств...")


Отже, ви вперше встановили KDE. Можливо, ви повернулися до KDE після тривалого періоду роботи у інших середовищах. Можливо, ви плануєте користуватися KDE, але спочатку бажаєте познайомитися з середовищем ближче. Чим же є те, що дивиться на вас зі зворотного боку екрана вашого комп’ютера?

Міжнародна спільнота

KDE is ours, колаж Ваде Олсона (Wade Olson)
KDE is ours, колаж Ваде Олсона (Wade Olson)

KDE — це не лише програмне забезпечення. Це також спільнота, що складається з програмістів, перекладачів, учасників розробки, художників, авторів текстів, супровідників дистрибутивів та користувачів з усього світу. Метою міжнародної технічної команди KDE є створення найкращого програмного забезпечення для персональних комп’ютерів. Окрім учасників розробки, частиною спільноти KDE є користувачі та прихильники, яких можна знайти у всьому світі, які допомагають іншим користувачам, поширюють новини або просто насолоджуються роботою у KDE.

(Авторські права на колаж належать Ваде Олсону (Wade Olson))

Стільничне середовище

KDE (скорочення від англійського K Desktop Environment або Стільничне середовище K), як ви певно здогадалися з назви, почало своє життя як стільничне середовище. Поступово зростаючи, KDE перетворилося на всесвітню команду розробників, які створюють вільне програмне забезпечення з відкритим кодом.

Загалом кажучи, це безліч програм, які працюють разом, створюючи найкращу атмосферу для роботи і відпочинку. Чи означає це, що ви не зможете користуватися програмами, що не належать до стільниці KDE? Зовсім ні. За допомогою однієї-двох додаткових бібліотек такими програмами можна користуватися майже у будь-якому стільничному середовищі. Крім того, програмами можна користуватися не лише у Linux та інших UNIX-подібних операційних системах, — програми KDE можуть працювати у Windows та Mac OS X або на портативних пристроях, зокрема смартфонах і планшетах.

У KDE передбачено безліч програм, покликаних задовольнити будь-які потреби користувачів, від простих, але потужних текстових редакторів до чудових програм, призначених для відтворення звукових та відеофайлів, та найскладнішого комплексного середовища розробки програм. Окрім того, програми KDE мають однорідний зовнішній вигляд та подібну поведінку, отже вам буде просто працювати та навчатися працювати з програмами KDE.

У KDE передбачено і декілька інших можливостей, які роблять це середовище першокласним робочим середовищем, зокрема:

  • Красива та сучасна стільниця
  • Гнучка і проста у налаштуванні система: ви можете налаштувати програми без потреби у надмірному редагуванні текстових файлів
  • Прозора робота з мережевими ресурсами надає вам змогу без проблем отримувати доступ до файлів, що зберігаються у мережі на інших комп’ютерах, так, наче ці файли зберігаються на вашому комп’ютері
  • Екосистема програмного забезпечення, у якій співіснують сотні, навіть тисячі, програм
  • Систему перекладено понад 60 мовами

Вільне програмне забезпечення

KDE не просто якесь програмне забезпечення. Це вільне програмне забезпечення. Вам, як користувачеві слід знати про це, навіть якщо ви не бажаєте занурюватися у технічні або юридичні тонкощі. Чому? Тому, що це вільне програмне забезпечення, ви можете користуватися KDE де завгодно і як завгодно: ніяких ключів активації та обмежень на встановлення. Ви можете поділитися ним з будь-ким! Отже це чудове і потужне програмне забезпечення можна встановити не лише на ваш особистий комп’ютер — ви можете поділитися ним з вашою родиною та друзями, щоб і вони змогли отримати задоволення від його роботи.

Інформація

Вас зацікавили питання щодо Вільного програмного забезпечення? Дізнайтеся більше на веб-сайті фонду вільного програмного забезпечення.


Компоненти

Діаграма частин, з яких складається платформа KDE
Діаграма частин, з яких складається платформа KDE

KDE — досить велика спільнота творців програмного забезпечення. Загальні зусилля цієї спільноти уже декілька років спрямовано на побудову інфраструктури, Платформи KDE.

  • середовище Плазма — інтерфейс, пристосований для використання на різноманітних пристроях, зокрема стаціонарних комп’ютерах, ноутбуках та мобільних пристроях;
  • елементи платформи, які надають загальні функціональні можливості всім програмам;
  • програм KDE, створених на основі платформи.

Докладніші відомості можна знайти на сайті TechBase KDE

Ну, і ще дещо!

Не зупиняйтеся! У KDE безліч можливостей! Ось ще декілька цікавих для користувачів можливостей:

  • Інші платформи — деякими з програм KDE можна користуватися у Windows, Mac OS X та на портативних пристроях, зокрема Nokia N810.
  • Комплекс офісного програмного забезпечення та програмного забезпечення для ведення бізнесу — KDE — це не лише весело, середовище може допомогти у збільшенні ефективності та впорядкованості вашої роботи.
  • Комплексний набір програм для розробки — мрієте написати фантастичну нову програму? KDE допоможе вам у цьому.

Тестування KDE

Насьогодні, програмне забезпечення KDE, в основному, працює у Linux. Спільнотою створено neon.kde.org KDE neon, придатну до тестування операційну систему на основі Ubuntu Linux, до якої включено найновішу версію KDE.

Повернутися до вступної сторінки