Проблеми зі звуком

From KDE Wiki Sandbox

Основи роботи звуку

Щоб зрозуміти принципи роботи звуку у KDE, вам слід зрозуміти принципи роботи звуку у Linux (у цій главі ми припускаємо, що KDE працює у середовищі Linux). У Linux можуть працювати дві основні системи роботи зі звуковими даними: ALSA і OSS. У обох цих систем є власні драйвери звукових карток. ALSA може працювати лише у Linux, OSS працює у багатьох системах UNIX. У ALSA передбачено одночасний доступ декількох програм до звукової картки, у OSS — ні. У OSS передбачено один пристрій для виведення звукових даних. У будь-який момент часу доступ до цього пристрою може мати лише одна програма. Щоб уникнути негараздів з роботою програм, ALSA імітує роботу OSS і також надає для доступу програм до звукової картки один файл пристрою. У ALSA і OSS цей спільний пристрій називається /dev/dsp. Над цими системами у деяких дистрибутивах передбачено надбудову — PulseAudio. Цей сервер призначено для обробки декількох потоків звукових даних, отже, наприклад, ви можете отримувати звукове сповіщення одночасно з відтворенням музичного твору.

Серед типових проблем зі звуком:

  • Відтворення звуку неможливе через те, що ви користуєтеся програмою, яка намагається отримати доступ до звукового пристрою /dev/dsp, але цей пристрій вже зайнято іншою програмою.
  • Ви не можете скористатися загальносистемним мікшером kmix для коригування гучності звуку у програмі, що використовує звуковий пристрій /dev/dsp.
  • Різні програми використовують для відтворення звуку за допомогою різних пристроїв.

Вирішення: Універсального вирішення всіх проблем зі звуком не існує. Вирішення залежить від програми, якою ви користуєтеся для відтворення звукових даних. Ви , наприклад, можете скористатися mplayer у системах з ALSA і OSS. Докладніше про використання програми можна дізнатися з довідкти до mplayer:

mplayer -ao help

Нижче описано деякі з окремих проблем, з якими ви можете зіткнутися.

KDE 4 використовує помилковий звуковий пристрій

Це не помилка, а вада у налаштуваннях. Щоб повідомити KDE 4 про те, яку звукову картку використовувати (або якій звуковій картці слід надати перевагу), скористайтеся вікном програми «Системні параметри». Перейдіть на сторінку Мультимедіа розділу Адміністрування комп’ютера.

У вікні налаштування звуку не показано пристроїв з /etc/asound.conf або ~/.asoundrc

Phonon використовує для пошуку цих пристроїв функції, додані у ALSA 1.0.14. Щоб скористатися цією функцією, вам слід додати у відповідний файл підказку щодо назви. Приклад:

hint {
     show on
     description "Показана назва пристрою"
 }

Повний приклад, у якому додається новий регулятор гучності з назвою Phonon до вашого мікшера:

pcm.softvolPhonon {
     type softvol
     slave.pcm "default:CARD=0"
     control {
         name "Phonon"
         card 0
     }
     min_dB -51.0
     max_dB 0.0
     resolution 100
     hint {
         show on
         description "Моя звукова картка з додатковим регулятором гучності"
     }
 }

Після оновлення PulseAudio видає дуже тихий звук

У PulseAudio передбачено функцію нормалізації, яка спричиняє подібні негаразди. Щоб вимкнути цю функцію, встановіть значення flat-volumes = no у файлі /etc/pulse/daemon.conf


Ви працюєте у KDE 3 і все ж звук іноді зникає

У KDE 3.x використовується звукова підсистема aRts. Під час роботи з ранніми версіями сервера траплялися певні проблеми, але згодом єдиною проблемою залишалося підвисання aRts після завершення роботи з ним звукової системи. Щоб вирішити цю проблему, скористайтеся сторінкою Звук і відео «Центру керування». У нижній частині вкладки Загальне ви знайдете пункт Автоматично призупиняти, якщо вільний впродовж:. Встановіть значення 1 секунда.

На вашій клавіатурі є мультимедійні клавіші, але KDE їх не розпізнає

За цим посиланням наведено чіткий опис дій користувача потрібним для того, щоб змусити працювати клавіші «Збільшити гучність» і «Зменшити гучність».

Ви спробували всі описані вище способи, але досягти працездатності не вдалося (лише різновиди Ubuntu)

Спробуйте замінити вашу звукову картку. Якщо звуку не чути, скористайтеся цією сторінкою спільноти Ubuntu.