Jump to content

Kontact Touch

From KDE Wiki Sandbox
Revision as of 07:48, 7 January 2011 by Yurchor (talk | contribs)

Kontact Touch клієнтська програма для роботи з електронною поштою та серверами групової роботи для пристроїв з сенсорними екранами, зокрема смартфонів, нетбуків та планшетів. Продукт є спорідненим з Kontact Desktop, використовує ті самі модулі та є повноцінним клієнтом Kolab Groupware з забезпеченням захисту даних. Kontact Touch засновано на платформі KDE, його створено у межах проектів KDE PIM і KDE Mobile. Ви можете ознайомитися зі знімками вікон програми.

Поточна версія Kontact Touch є тестовою. Реалізовано значну частину можливостей, автори будуть раді коментарям та зауваженням.

Встановлення і оновлення

Скористайтеся настановами для вашого пристрою:

  • N900: Maemo5
  • HTC Touch Pro2 або подібного пристрою: Windows Mobile 6.5
  • Ideapad або подібний пристрій: MeeGo

Перші кроки

Запуск Kontact Touch

Після встановлення ви знайдете п’ять нових піктограм у меню вашого телефону, їх призначено для відкриття програм для роботи з поштою, календарем, адресною книгою, нотатками та завданнями зі складу Kontact Touch.

Натисніть будь-який з пунктів для запуску програми. Зауважте, що перший запуск буде доволі тривалим, оскільки потрібно виконати багато проміжних завдань. Перший запуск може тривати близько хвилини.

Лише Maemo: Ви, звичайно ж, можете запустити будь-яку з цих програм з командного рядка. Будь ласка, скористайтеся для цього скриптами:

kmail-mobile.sh

(відповідні скрипти передбачено для всіх програм), оскільки ці скрипти встановлюють належне значення змінної LD_LIBRARY_PATH.


Налаштування облікових записів

Перш за все вам слід налаштувати новий обліковий запис електронної пошти. Щоб зробити це, запустіть поштову програму, відкрийте список Дії на домашній сторінці, натисніть пункт Облікові записи, Додати обліковий запис і виконайте показані настанови.

Зауваження

Створення облікових записів можливе не у всіх програмах комплексу, але для електронної пошти все має працювати. Якщо ви налаштуєте роботу з сервером Kolab, всі інші програми також отримають доступ до даних на вашому сервері.


Можете змінити наведені нижче параметри. Для цього позначте пункт облікового запису і скористайтеся дією Налаштувати обліковий запис:

  • Вимкнути регулярну синхронізацію. Така синхронізація може бути зайвою, якщо навіть початкова синхронізація відбувається не дуже вдало (таке можливе у тестових випусках). Ви можете увімкнути синхронізацію пізніше.
  • Увімкнути обробку підписок на боці сервера (якщо ви цього не зробите, ви можете не побачити деяких з тек, які ви хотіли б побачити у списку).
  • Увімкнути режим автономної обробки пошти, якщо кількість повідомлень у вашій скриньці не є дуже великою. Початкова синхронізація триватиме трошки довше, але після її виконання зміни синхронізуватимуться, а повідомлення електронної пошти кешуватимуться повністю на пристрої.


Зауваження щодо принципів взаємодії з користувачем

Перехід між теками можна здійснювати за допомогою ієрархічного списку тек. Крім того, ви можете позначати одразу декілька тек, для цього натисніть пункт Вибрати на домашній сторінці.

Доступ до Дій можна отримати різким рухом пальця. Вам слід натиснути екран і одночасно посунути палець, щоб система могла відрізнити ваші рухи від звичайного клацання на пунктах облікових записів і тек.

Автори сподіваються, що інші дії прості і зрозумілі без підказок, але ви можете попросити їх додати такі підказки, якщо вони помиляються у своїх сподіваннях.

Налаштування шифрування

Однією з основних можливостей Kontact Touch є можливість безпечного обміну даними за допомогою S/MIME або OpenPGP. Найкращим шляхом забезпечення подібного захисту є створення особистого сертифіката та ключа захисту на звичайному комп’ютері, наприклад, за допомогою Kleopatra. Після створення, перенесіть ключ на пристрій та імпортуйте його дані за допомогою Kleopatra. Докладніші настанови наведено у розділах, присвячених окремим програмним платформам.

Участь у розробці, питання і відповіді, відгуки…

Якщо ви виявили ваду

Загалом пакунки доволі стабільні. Втрата даних або складні проблеми доволі малоймовірні, оскільки більшу частину коду взято зі звичайних (доволі стабільних) програм для персональних комп’ютерів, але розробку програм станом на січень 2011 року ще не завершено, отже можуть виявитися різноманітні вади.

Перш ніж повідомляти про ваду, спробуйте оновити програму до найсвіжішої версії. Доволі висока ймовірність того, що виявлену вами ваду вже усунуто.

Сповіщення про проблеми

Про будь-які проблеми, пов’язані з комплексом програм, слід повідомляти на сторінці системи стеження за вадами.

У створеному вами звіті про ваду варто вказати певні додаткові дані, які допоможуть розробникам у виправленні вади:

  • Дані щодо платформи, на якій ви зіткнулися з вадою (наприклад, Maemo, Windows Mobile 6.5)
  • Назву пристрою (наприклад, N900, HTC Touch Pro 2)
  • Версію Kontact Touch, якою ви користувалися (дані щодо версії можна знайти у діалоговому вікні «Про програму»)
  • Категорію звіту: kmail-mobile (Пошта), korganizer-mobile (Календар і завдання), kjots-mobile (Нотатки), kaddressbook-mobile (Контакти) або kdepim-mobile для вад, що стосуються всіх програм.
  • Мітку "komo3" (ключове слово), яка допоможе розробникам швидше виявити повідомлення.
  • Якщо ви вважаєте, що вашу проблему може проілюструвати знімок вікна, зробіть такий знімок і додайте його до звіту (тут наведено настанови щодо створення знімків вікон у N900).
  • Додаткові дані, які допоможуть відтворити ваду.

Бажаєте поділитися вашими враженнями?

Поряд з розробкою триває робота над покращенням зручності. Ми будемо раді вашій участі у цьому процесі. Для повідомлень щодо ваших ідей та для інших нетехнічних відгуків скористайтеся відповідним списком листування.

Бажаєте зробити внесок у розробку?

Якщо ви хочете обговорити якесь технічне питання, скористайтеся цим списком листування.