Jump to content

KPackageKit

From KDE Wiki Sandbox
Revision as of 08:29, 25 July 2012 by Yurchor (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Натисніть, щоб збільшити
Графічний інструмент для керування пакунками вашої системи

Зауваження

У вікні KPackageKit відбулися значні зміни, крім того, програма тепер називається Apper. Дані на цій сторінці не втратили свого значення, але деякі речі можуть відрізнятися від описаних тут.


Можливості

  • Керує встановленням та вилученням пакунків
  • Керує оновленням пакунків
  • Може виконувати пошук пакунків за назвою, описом або назвою файла, що міститься у пакунку
  • Підтримує фільтрування
    • за встановленими або доступними пакунками
    • за вільними або закритими пакунками
    • за пакунками для споживачів та розробників
    • за програмами з графічним або текстовим інтерфейсом
  • Здатен розподіляти пакунки за групами

Встановлення пакунків

Якщо вам відома назва пакунка, ви можете просто ввести її до поля для пошуку — типово, програма виконує пошук за назвою пакунка.

Зауваження

Пошук доволі повільна дія, оскільки програмі доводиться виконувати опитування бази даних на вашому комп’ютері та на всіх сховищах пакунків. Під час пошуку виконання інших завдань значно сповільнюється.


Припустімо тепер, що вам потрібна підказка щодо пакунка, який вам потрібен для виконання певних завдань. Ви можете наказати програмі виконати пошук за описом. Якщо ви введете "flaac" у поле для пошуку, а потім вкажете, що пошук слід виконувати за описом, програма покаже вам список всіх пакунків, які пов’язано з обробкою файлів flaac. Поряд з пунктами встановлених пакунків ви побачите сірий хрестик (ним можна буде скористатися, якщо ви забажаєте вилучити пакунок). Поряд з пунктами ще не встановлених пакунків ви побачите позначку з сірою стрілкою, що вказує вниз.

Отже, у вас буде список файлів, що відповідають вашим критеріям пошуку. Наведіть вказівник миші на пункт у списку і клацніть лівою кнопкою миші. У відповідь програма відкриє панель з описом пакунка. (Збільшіть зображення, наведене вище, щоб побачити це, а потім натисніть кнопку «Назад», щоб повернутися до цієї сторінки.) Програма здатна показувати список файлів, що містяться у пакунку, список залежностей (пакунків, які має бути встановлено разом з цим пакунком)

Розв’язання залежностей

та список програм, яким для встановлення потрібен пакунок, пункт якого ви позначили.

Залежності пакунка

Після вибору програми, яка найкраще відповідає вашим потребам, натисніть кнопку зі стрілочкою, що вказує вниз. Програма автоматично активує піктограму програми та піктограму дії. Натисніть кнопку «Гаразд», і позначений пакунок буде встановлено.

Оновлення ваших пакунків

На другій сторінці програми наведено список пакунків, які можна оновити. Як і раніше, програма надсилатиме запити до бази даних вашого комп’ютера та баз даних сховищ, отже дані буде показано з певною затримкою. Після створення списку програма покаже його впорядкованим за групами.

Впорядкований список оновлень

Знову ж таки, після того, як ви погодитеся на звантаження, програма автоматично розв’яже залежності.

Параметри налаштування

Сторінка параметрів програми

Третьою і останньою сторінкою вікна програми KPackageKit є сторінка Параметри. На ній ви, відповідно до ваших потреб, можете визначитися з частотою пошуку оновлень. Типово, оновлення відбуватимуться щодня, але, щоб забезпечити абсолютну безпеку, ви можете наказати програмі здійснювати перевірку щогодини. Якщо ж оновлення не є критично важливими для вашої роботи, ви можете наказати програмі здійснювати їх щотижнево або щомісячно.

За допомогою цієї ж сторінки ви можете наказати програмі встановлювати оновлення автоматично. Варто зробити так, щоб оновлення безпеки встановлювалися автоматично, а інші оновлення лише за вашого підтвердження.

Крім того, ви можете визначитися з тим, чи має програма за допомогою піктограми лотка повідомляти вас про наявність оновлень, та тим, чи слід їй повідомляти вас про завершення виконання завдань зі значним обсягом роботи.

Нарешті, у останньому розділі буде наведено список всіх налаштованих вами сховищ програмного забезпечення. За допомогою відповідної панелі ви зможете увімкнути або вимкнути використання певних сховищ.

Піктограма лотка

За допомогою піктограми лотка програми ви можете отримати певну інформацію щодо поступу встановлення або оновлення пакунків.

Контекстне меню піктограми лотка

За допомогою піктограми лотка ви можете стежити за виконанням черги завдань з оновлення або встановлення пакунків. Просто наведіть вказівник миші на піктограму, і програма покаже вам поступ виконання завдання у відсотках.