Dolphin

From KDE Wiki Sandbox
Revision as of 17:42, 14 October 2014 by Yurchor (talk | contribs) (Created page with "Перш ніж додавати якусь можливість у '''Dolphin''', ми перевіряємо, чи є ця можливість корисною для на...")
Програма лише для керування файлами, основною особливістю якої є простота

Огляд можливостей

  • Простий інструмент, призначений лише для керування файлами
  • Зосередженість на зручності у користуванні
  • Панель послідовної навігації теками
  • Додаткові панелі для спрощення навігації і показу інформації
  • Керування файлами на віддалених і псевдо файлових системах за допомогою KIO
  • Можливість створення міток для файлів і тек та пошуку за вмістом файлів за допомогою Nepomuk

На перший погляд програма є звичайним інструментом для керування файлами, але вона приховує багатющі можливості. Серед цих можливостей:

  • Поділ вікна — ви можете переглядати і користуватися двома каталогами одночасно
  • Можливість встановлення (і запам’ятовування) окремих параметрів для кожного з вікон
  • Перегляд з вкладками
  • Панель додаткової інформації, розташована праворуч
  • Можливість показу відомостей щодо важливих параметрів безпосередньо у вікні програми
  • Прискорення навігації за допомогою послідовного показу тек
  • Можливість показу відомостей щодо важливих параметрів безпосередньо у вікні програми
  • Перемикання у режим панелі навігації з можливістю редагування адреси у одне клацання
  • Панель додавання тек у традиційному стилі навігації
  • Можливість відкриття панелі термінала у каталозі, який ви переглядаєте
  • Значною частиною функціональних можливостей можна керувати за допомогою клавіатури

Настанови

Філософія

Dolphin — зручна програма для керування файлами. Бачачи термін «зручна», люди часто припускають, що програму призначено для початківців, і що у ній реалізовано лише базові можливості. Це припущення є хибним.

Для кого призначено програму

Зосередженість на зручності у користуванні означає, що доступ до усіх можливостей програми є простим, що вона є ефективною у користуванні. Набір можливостей опосередковано визначається групою призначення користувачів Dolphin:

  • Ліза: Ліза користується комп’ютерами з 10 років. На роботі вона працює у Word, Excel та Outlook. Вдома вона користується комп’ютером для перегляду сторінок у інтернеті та спілкування електронною поштою. Їй потрібна програма для керування файлами для роботи з фотографіями, документами, які вона отримує електронною поштою, та документами PDF, які вона отримує за допомогою програми для перегляду сторінок інтернету. Ліза знайома з поняттями тек та ієрархії тек, але нічого не знає про ієрархію тек у Linux.
  • Саймон: Саймон працює програмістом у компанії з розробки програмного забезпечення 8 років. Вдома він користується програмою для керування файлами для підтримання порядку у своїй великій збірці фотографій та музичних творів. Крім того, у нього є невеличка власна сторінка у інтернеті, і йому потрібно вивантажувати оновлені файли на сервер FTP. Пересування та копіювання файлів є звичними прийомами роботи Саймона.

Поза цільовою аудиторією Dolphin перебувають Фред та Джеф:

  • Фред: Фредові 75 років, він вміє писати повідомлення електронної пошти та читати сторінки інтернету. Він не знайомий із ієрархією тек на комп’ютері і зберігає усі документи на стільниці.
  • Джеф: Джеф є ентузіастом Linux з того часу, як декілька років тому, коли йому було 16, познайомився із цією операційною системою. Він працює програмістом, а у вільний час адмініструє сервери невеличкої компанії. У Джефа є два монітори для стеження за величезною кількістю запущених ним програм.

Це не означає, що Фред або Джеф не можуть скористатися Dolphin. Просто у Dolphin може бути використано концепції та можливості, які не потрібні для досягнення мети Фреду. А Джефові може не вистачати деяких можливостей, без яких він не може уявити виконання своєї щоденної роботи.

Можливості, які не заважають користуванню

Перш ніж додавати якусь можливість у Dolphin, ми перевіряємо, чи є ця можливість корисною для нашої цільової групи. Якщо це не так, це не значить, що ми не додамо можливості. Спершу, ми переконаємося, що нова можливість не завадить роботі цільової групи і одночасно буде корисною для когось поза цільовою групою. Поняття «не завадить» в основному стосується інтерфейсу користувача програми. Можливості, які захаращують меню або панель інструментів, можуть завдати шкоди робочим прийомам цільової групи. Якщо це так, можливість не буде додано.

A good example of a feature that is non-intrusive is the embedded terminal in Dolphin. It only requires one entry inside a sub menu, but adds great value for Jeff, who is not part of the target user group.

Зміна параметрів роботи

Можливість зміни параметрів роботи програми є обов’язковою, оскільки «середнього користувача» не існує. Втім, метою створення Dolphin не є надання у ваше розпорядження можливостей із зміни будь-яких параметрів роботи програми. Знову ж таки, акцент зроблено на можливих потребах цільової аудиторії програми. Додавання кожного додаткового параметра ускладнює пошук інших параметрів, отже, тут працює те саме правило, що і для можливостей.

Підказки, настанови та усування негараздів

Проблема: у меню Dolphin Перегляд -> Додаткова інформація та/або Перегляд -> Панелі немає жодних пунктів. У «Системних параметрах» увімкнено Nepomuk.

Вирішення: перейменуйте теку ~/.kde4/share/apps/dolphin (у деяких дистрибутивах цю тека має назву ~/.kde/share/apps/dolphin) і перезапустіть Dolphin. Налаштування Dolphin, буде вилучено, але пункти меню повернуться на своє місце. Якщо все працюватиме бажаним чином ви можете вилучити перейменовану теку. Таке трапляється під час оновлення KDE з 4.4 до 4.5.

Проблема: Вибір програми для відкриття певного типу файлів призводити до того, що виконується зміна програм для відкриття інших типів файлів. Здається, Dolphin не бачить різниці між двома різними типами файлів.

Вирішення: Ймовірно, платформі KDE невідомі один або обидва типи файлів, отже вона пов’язує невідомі типи файлів з відомими, іншими типами. Таке часто трапляється для типів файлів на основі XML; навіть якщо такі типи мають власний суфікс назв (наприклад .xliff або .graphml), якщо цей тип не є відомим платформі KDE, ці файли будуть оброблятися як будь-які інші файли XML, отже відкриватися за допомогою типової програми, яка відкриває файли XML.

Вирішити цю проблему можна використанням модуля Прив’язка файлів з метою створення запису для нерозпізнаного типу файлів.

Додаткові матеріали: форум та Підручник з Dolphin.

Ключові слова

керування файлами, інструмент керування файлами, переглядач файлів, мітки, метадані, Nepomuk