digiKam/Робота у digiKam з використанням MySQL

From KDE Wiki Sandbox
This page is a translated version of the page Digikam/Using digiKam with MySQL and the translation is 100% complete.
Other languages:

Робота у digiKam з використанням MySQL

Створено на основі допису у блозі Дмітрія Попова (Dmitri Popov), 15 жовтня 2010 року

Типово, для зберігання важливих метаданих та мініатюр у digiKam використовується SQLite. Але у цій програмі для керування фотографіями також передбачено підтримку популярного рушія баз даних MySQL. До пакунка вбудовано програму для перетворення бази даних, яка допоможе вам перетворити дані у форматі SQLite на дані у форматі MySQL. Звичайно ж, у вас може виникнути питання: навіщо переходити на MySQL, якщо SQLite вже добре працює для керування даними? Використання MySQL як основи бази даних digiKam надасть вам змогу зберігати дані на віддаленому сервері. Отже ви можете встановити декілька копій digiKam у різних системах (наприклад, на вашому ноутбуці або стаціонарному комп’ютері) для доступу до ваших збірок фотографій та керування ними. Ви також зможете скористатися інструментами MySQL для створення резервних копій даних digiKam та їхнього аналізу.

Очевидно, для використання MySQL у digiKam вам знадобиться сервер MySQL. Вам також слід створити дві бази даних MySQL: одну для зберігання метаданих фотографій (наприклад, digikam) та іншу для зберігання мініатюр (наприклад, thumbnails-digikam). Перш ніж ми продовжимо налаштування, вам слід визначитися з даними щодо з’єднання з базою даних, зокрема адресою сервера MySQL, іменем користувача та паролем — ці дані знадобляться вам під час зміни параметрів MySQL у digiKam.

Існує два способи переведення digiKam з використання SQLite на використання MySQL. Якщо ви щойно встановили digiKam і ще не додавали жодних збірок, скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати digiKam. Перейдіть на сторінку База даних. Виберіть пункт MySQL у спадному списку Тип.



Вкажіть IP-адресу вашого сервера MySQL у полі Назва вузла і виправте значення у полі Порт (типовим є порт 3306). У полі Назва бази вкажіть назву бази даних, у якій зберігатимуться метадані фотографій, а у полі Назва бази даних мініатюр назву бази даних мініатюр. Вкажіть ваше ім’я користувача MySQL і пароль у відповідних полях. Щоб перевірити, чи працює з’єднання з базою даних, натисніть кнопку Перевірити з’єднання з базою даних. Якщо все працює належним чином, перейдіть на сторінку Збірки і додайте каталоги, у яких містяться ваші фотографії. Натисніть кнопку Гаразд і зачекайте, доки digiKam наповнить базу даних даними ваших фотографій. Наповнення бази даних може бути доволі тривалим, якщо ваша збірка містить доволі багато фотографій.



Якщо ви вже користуєтеся digiKam з базою даних SQLite, ви можете скористатися програмою для перетворення бази даних для перенесення вже зібраних даних до баз даних MySQL. Скористайтеся пунктом меню Інструменти -> Перетворення бази даних і виберіть пункт MySQL у спадному списку Тип на правій панелі. Заповніть відповідні поля у описаний вище спосіб і скористайтеся кнопкою Перевірити з’єднання з базою даних, щоб перевірити з’єднання. Нарешті, натисніть кнопку Міграція, щоб скопіювати дані з бази даних SQLite до бази даних MySQL.