KMail/Способи резервного копіювання даних

From KDE Wiki Sandbox
This page is a translated version of the page KMail/Backup Options and the translation is 100% complete.
Other languages:

Способи резервного копіювання даних

У KMail, програмі для керування електронною поштою у KDE, передбачено декілька варіантів резервного копіювання даних.

Архівування

  • Тека → Архівувати теку...

Або контекстне меню, яке можна відкрити клацанням правою кнопкою миші з наступним вибором пункту Архівувати теку... У відповідь буде відкрито діалогове вікно, за допомогою якого ви зможете створити окремий архів для поточної позначеної теки. Назва файла архіву складатиметься з префікса Archive_, , шляху до вказаної теки у ієрархії тек KMail, дати у форматі рік-місяць-день та вибраного суфікса назви файла, наприклад Archive_Local Folder_inbox_2013-09-03.tar.bz2.

Архівування теки

Тека: тут буде показано поточну позначену теку. Якщо ви хочете змінити теку, вміст якої буде архівовано, натисніть піктограму із зображенням теки .

Формат: за допомогою цього спадного списку можна вибрати формат архіву (можливі варіанти: zip, tar, tar.bz2 та tar.gz).

Якщо вам потрібно змінити типову назву або розташування архіву, натисніть піктограму теки наприкінці поля Файл архіву.

Позначте пункт Вилучити теку і усі підтеки після завершення, якщо всі заархівовані дані слід вилучити після архівування.

Типово, буде зархівовано усі підтеки. Зніміть позначку з пункту Архівувати усі підтеки, якщо слід заархівувати лише записи з основної теки.

Автоматичне архівування

  • Параметри → Налаштувати автоматичне архівування...

Починаючи з версії KDE 4.12, ви можете налаштувати автоматичне архівування теки KMail.

Це потужний інструмент, яким можна скористатися для полегшення резервного копіювання вашої пошти у автоматичному режимі. Назва файла архіву складатиметься з префікса Archive_, шляху до вказаної теки у ієрархії тек 'KMail', дати у форматі рік-місяць-день та вибраного суфікса назви файла, наприклад Archive_Local Folder_inbox_2013-09-03.tar.bz2.

Автоматичне архівування

Спочатку виберіть теку, вміст якої слід архівувати, натисканням кнопки Додати.


Автоматичне архівування

Виберіть формат зберігання даних, наприклад .tar.bz2, за допомогою спадного списку.

Типово буде позначено пункт Архівувати усі підтеки. Зніміть позначку з цього пункту, якщо ви хочете архівувати дані лише з основної теки.

Ви можете вказати адресу теки, до якої слід зберегти ваш архів або натиснути кнопку діалогового вікна відкриття файлів, , щоб вибрати теку за допомогою графічного вікна навігації файловою системою.

Виберіть частоту створення резервних копій за допомогою спадних меню, розташованих поряд з міткою Інтервал створення копій:.

  • Якщо на жорсткому диску вашого комп’ютера мало місця, ви можете встановити обмеження на кількість архівів за допомогою пункту Максимальна кількість записів у архіві.
  • Якщо вами було додано або змінено завдання з архівування, його буде виконано негайно після закриття діалогового вікна.
  • Якщо вами вже було додано завдання з архівування пошти, у діалоговому вікні налаштовування агента архівування пошти буде показано список цих завдань. Вам також буде надано змогу внести зміни до параметрів цих завдань.

Пунктом позначки, розташованим ліворуч від кожного запису завдання у списку, можна скористатися для вмикання або вимикання завдання.

За допомогою контекстного меню, яке можна відкрити клацанням правою кнопкою миші на пункті завдання з архівування пошти, можна відкрити теку, що містить архіви або наказати програмі виконати завдання з архівування негайно.

Попередження
Наявні архіви, створені у той самий день, буде перезаписано без додаткового запиту щодо підтвердження.


  • Параметри → Налаштувати агент архівування до теки...

Завдяки цій можливості ви можете архівувати окремі повідомлення електронної пошти до вказаної теки.

Наприклад, ви хочете архівувати усі ці набридливі рахунки до однієї теки. Агент архівування тек може без проблем виконати це завдання.

Агент архівування до теки

У діалоговому вікні агента для кожного з ваших облікових записів, зокрема для локальних тек пошти, буде показано окрему вкладку. Ви зможете налаштувати усі облікові записи, для яких слід використовувати можливість архівування.

За допомогою першого пункту ви можете увімкнути або вимкнути агент архівування до теки. Типово, агент вимкнено. Щоб увімкнути його позначте пункт Увімкнути.

Вказати теку, до якої слід архівувати дані, можна натисканням кнопки з піктограмою теки, розташованої поруч з міткою Тека архіву:, з наступним вибором потрібної вам теки.

Наприклад, ви можете створити теку з назвою «Рахунки» натисканням кнопки Створити підтеку... з наступним введенням рядка «Рахунки» у діалоговому вікні, яке буде відкрито. Теку може бути розташовано будь-де. Ви можете розташувати її серед локальних тек або десь на вашому сервері IMAP.

Передбачено декілька варіантів архівування ваших повідомлень електронної пошти:

  • Унікальна тека — Використовує у вказаній теці упорядкування за датою.
  • Тека за місяць — Створює нові теки у вказаній теці за місяцями.
  • Тека за рік — Створює нові теки у вказаній теці за роками.

Тепер, коли ви отримаєте рахунок, клацніть правою кнопкою миші на відповідному пункті повідомлення електронної пошти і виберіть у меню пункт Архівувати. Після цього повідомлення буде архівовано до вказаної вами теки, щоб пізніше вам було простіше переглядати подібні повідомлення.

Експортування

  • Інструменти → Експортувати дані KMail...

Крім того, засіб експортування параметрів роботи з особистими даними можна запустити окремо, вказавши команду pimsettingexporter у засобі запуску програм.

За допомогою цієї можливості ви можете наказати програмі експортувати параметри або локальну пошту до стисненого файла.

Резервне копіювання даних є дуже важливим компонентом роботи з комп’ютером. Засіб експортування параметрів роботи з особистими даними є чудовим інструментом для створення резервних копій та перенесення усіх параметрів роботи з особистими даними та архіву електронної пошти у нововстановлену операційну систему. Ви також можете скористатися засобом експортування параметрів роботи з особистими даними для імпортування раніше створених резервних копій даних.

Засіб експортування параметрів роботи з особистими даними

Щоб створити резервну копію, скористайтеся пунктом меню Файл → Резервне копіювання даних.... У відповідь програма попросить вас завершити роботу усіх програм kdepim.

Попередження
Якщо ви не завершите роботу усіх цих програм, можливі втрати даних.


Щойно роботу програм буде завершено, натисніть кнопку Так, щоб продовжити процедуру експортування, або кнопку Ні, щоб її скасувати.

Програма попросить вас вказати назву файла резервної копії. Вкажіть цю назву у полі Файл, наприклад копіяпошти.

Типовим типом файлів резервної копії є .zip. Якщо вам потрібен інший тип, зніміть позначку з пункту Автоматично вибрати суфікс назви файла і 

допишіть суфікс наприкінці назви файла.

За допомогою наступного вікна ви можете вибрати дані, резервну копію яких слід створити. Типово буде експортовано усі дані.

Зауваження
Позначення пункту експортування пошти KMail призведе до резервного копіювання лише повідомлень у ваших локальних тек. Також буде створено резервну копію параметрів IMAP і отримано повідомлення під час відновлення параметрів. Якщо ви хочете створити резервну копію якихось повідомлень на сервері IMAP вам слід скористатися агентом архівування до теки, щоб створити архів ваших повідомлень у локальній теці.


На останній сторінці майстра буде показано журнал процедури створення резервної копії. Ви можете закрити вікно, щойно ознайомитеся з журналом і переконаєтеся, що резервну копію було успішно створено.

Щоб відновити дані з резервної копії, скористайтеся пунктом меню Файл → Відновити дані... у вікні засобу експортування параметрів роботи з особистими даними.