Kopete/Jabber/Визначення даних облікового запису у Kopete

From KDE Wiki Sandbox
< Kopete‎ | Jabber
This page is a translated version of the page Kopete/Jabber/Fill in your account data in Kopete and the translation is 100% complete.
Other languages:

Тепер у вас власний обліковий запис на сервері Jabber і Kopete запитає вас про дані Кроку два: інформація облікового запису. Kopete додасть ваш ідентифікатор Jabber і ваш пароль у відповідні поля форми автоматично. Якщо ви бажаєте, щоб Kopete запам’ятала ваш пароль з метою уникнення його повторного введення кожного разу, коли ви встановлюєте з’єднання з сервером, позначте пункт Запам’ятати пароль.

Якщо ви бажаєте скористатися вже створеними вами обліковими записами Google Talk або Facebook у Kopete (насправді, ви маєте справу з серверами Jabber), вкажіть вашу адресу GMail або дані облікового запису facebook (настанови можна знайти тут) для встановлення з’єднання з цими серверами.

Крім того, ви можете позначити пункт Виключити зі «з’єднати всі». Таким чином, ви накажете Kopete не з’єднуватися з сервером, коли ви наказуєте Kopete встановити з’єднання з усіма вашими обліковими записами (оскільки у Kopete передбачено підтримку багатьох інших протоколів, зокрема ICQ або MSN). Якщо цей пункт буде позначено, пізніше ви повинні будете встановлювати з’єднання з цим обліковим записом окремо кожного разу, коли ви забажаєте спілкуватися з кимось за його допомогою.

Тепер ваше вікно Kopete має виглядати так:


Вікно інформації про обліковий запис


Перейдіть на вкладку З’єднання, щоб змінити додаткові параметри. З міркувань забезпечення захисту з’єднання варто позначити пункт Використовувати шифрування протоколу і зняти позначення з пункту Дозволяти автентифікацію паролями простого тексту.

Типові параметри сервера мають задовольняти ваші потреби, якщо комп’ютер працює у звичайній домашні мережі без особливих налаштувань брандмауера.

Розділ Параметри перебування є ще одною особливістю Jabber: ви можете визначити так звані «ресурси», які вказуватимуть на те, яким чином ви спілкуєтеся. Наприклад, якщо ви увійшли до системи Jabber з вашого мобільного телефону і одночасно з ноутбука (так, такий вхід є можливим), ресурс повідомлятиме контактам, звідки було надіслано повідомлення. Отже, ви можете можете назвати ресурс «Ноутбук» або "Android", залежно від того, де було встановлено Kopete. Не забувайте, що ваші ресурси зможуть бачити ваші співрозмовники (їх буде додано до JID десь так: romeo@montague.net/Ноутбук). Отже під час вибору назви ресурсу слід зважати на конфіденційність.

У нашому прикладі ми використали назву Ресурсу Ноутбук. Пріоритет встановлюється, якщо ви використовуєте декілька пристроїв. Пріоритет повідомляє клієнтській програмі співрозмовника, з яким з пристроїв (наприклад, мобільним телефоном чи ноутбуком) слід вести обмін даними. Повідомлення отримуватиме пристрій з найвищим значенням пріоритету.


Налаштування облікового запису


Параметри наступної вкладки, Перенесення файлів, у звичайних мережах змінювати немає потреби.

Нарешті, можна налаштувати параметри конфіденційності на вкладці Конфіденційність. Призначення цих параметрів легко вгадати з їх назв. Ми не рекомендуємо вам позначати пункт Застарілий вбудований формат PGP для підписаних та зашифрованих повідомлень (докладніше про PGP можна дізнатися тут), оскільки шифрування можна виконати за допомогою вбудованих механізмів OTR, про які ми поговоримо пізніше.

Після цього ви можете натиснути кнопку Далі ще раз і отримати вже налаштований обліковий запис. Ви можете вибрати колір для пункту цього облікового запису. Якщо ви готові до входу до мережі Jabber, позначте пункт З’єднатися зараз.


Останній крок налаштування


Тепер налаштування завершено.

Крім того, встановити з’єднання з сервером можна вручну за допомогою пункту меню Стан -> В мережі у головному меню Kopete або контекстному меню піктограми системного лотка Kopete (викликається клацанням правою кнопкою миші): Встановити стан -> У мережі. Якщо ви позначили пункт Виключити зі «з’єднати всі», вам слід навести вказівник миші на піктограму Kopete у системному лотку, клацнути правою кнопкою миші і вибрати пункт ваш_JID@десь_там.org -> В мережі.


Виходимо у мережу