Підручники/Встановлення програмного забезпечення KDE

From KDE Wiki Sandbox
This page is a translated version of the page Tutorials/Install KDE software and the translation is 100% complete.

Встановлення програмного забезпечення KDE

Для встановлення програмного забезпечення KDE рекомендуємо вам скористатися засобами вашого дистрибутива. За допомогою цієї сторінки ви можете визначитися з назвою і версією вашого дистрибутива.

Підказка
Повідомлення, набрані моноширинним текстом на сірому тлі, як ось це слід копіювати до поля запрошення командного рядка без змін.


За допомогою графічного інтерфейсу

Discover

Discover — Центр програмного забезпечення KDE. З ним можна працювати у дистрибутивах із підтримкою AppStream (Ubuntu, Debian, Arch Linux, openSUSE, Red Hat, Fedora, ...). Якщо хочете дізнатися більше про Discover, відвідайте сторінку Discover.


Пошук програм KDE у Discover.

openSUSE — YaST

У openSUSE ви можете вибрати між Discover та програмою для керування програмним забезпеченням YaST.

Пошукайте Керування програмами YaST у програмі для запуску інших програм. Відкрийте YaST і натисніть піктограму з підписом Керування програмами, щоб запустити програму для керування програмами.

Пошук програмного забезпечення KDE у YaST.

Для пошуку потрібного вам пакунка скористайтеся полем для пошуку. Пошук можна виконувати за назвою або описом пакунка, потрібний варіант може бути знайдено за частиною назви. Після натискання відповідної кнопки програма покаже список пакунків, які відповідають вказаним вами критеріям пошуку. Позначте пункти пакунків, які слід встановити і натисніть кнопку Прийняти. Докладніше про керування пакунками та openSUSE можна дізнатися з цієї сторінки.

Windows Store

Деякі програми KDE можна встановити з Windows Store. Наприклад, ви можете придбати Krita, програму для цифрового малювання, або KStars у крамниці Windows.

За допомогою командного рядка

Якщо робота з програмами для керування пакунками у графічному режимі здається вам надзвичайно повільною, ви можете скористатися командним рядком. Встановлення пакунків за допомогою командного рядка може бути швидшим, але для його виконання вам потрібно буде знати точну назву пакунка, який ви хочете встановити. У кожній системі передбачено корисні команди для пошуку пакунків, щоб дізнатися про них більше спробуйте запустити відповідні програми з параметром --help. Наприклад, за допомогою команди dnf --help можна переглянути список параметрів, якими керується подібна програма у Fedora. Таких параметрів може бути доволі багато. Початківцю непросто у них розібратися.

openSUSE

У openSUSE встановлювати програми можна за допомогою zypper. Наприклад, щоб встановити KWrite, вам слід відкрити вікно консолі і ввести комнаду zypper in kwrite.

Ubuntu

В Ubuntu встановлювати програмне забезпечення можна за допомогою apt-get. Наприклад, щоб встановити KWrite, вам слід відкрити вікно консолі і ввести команду sudo apt-get install kwrite

Fedora

У Fedora використовується dnf. Отже, щоб встановити KWrite, вам слід відкрити вікно консолі і ввести команду dnf install kwrite. Якщо ви не пам’ятаєте точної назви пакунка, ви можете скористатися командою dnf list з замінниками у непевних місцях (символами ? та *), щоб переглянути список усіх пакунків, частиною назви яких є вказане вами слово. Наприклад, за допомогою команди dnf list *network* можна переглянути список всіх пакунків, у назві яких є слово «network». Крім того, можна скористатися командою, подібно до dnf search mpeg, щоб переглянути список всіх пакунків, у назві або описі яких є слово mpeg.

Gentoo

У Gentoo програмне забезпечення встановлюється за допомогою команди emerge, наприклад, щоб встановити KWrite, вам слід відкрити вікно консолі і ввести команду emerge --ask kwrite (скористайтеся параметром --ask, щоб ознайомитися зі списком усіх залежностей і параметрами USE прапорець, перш ніж підтверджувати встановлення). Якщо ви не певні щодо назви пакунка, ви можете скористатися командою emerge --search, щоб переглянути усі пакунки із певним словом у назві, — наприклад, команда emerge --search network покаже список усіх доступних пакунків, у назві яких міститься слово «network».

Mageia і OpenMandriva Lx

Встановити програмне забезпечення KDE за допомогою командного рядка вам допоможе програма urpmi. З іншими корисними командами можна ознайомитися на цій сторінці Вікіпедії.

OpenMandriva Lx

Більшу частину програм KDE має бути вже встановлено. Ви можете скористатися dnf для встановлення додаткових пакунків. Якщо вам відома назва пакунка, скористайтеся нею, наприклад dnf --refresh install kwrite. Якщо ви не знаєте назви пакунка, ви можете скористатися командою dnf --refresh search '*kde*' для пошуку (у нашому прикладі буде показано усі пакунки, частиною назви або опису яких є слово «kde»). Ви також можете скористатися Discover або dnfdragora як графічними оболонками для встановлення пакунків.

Arch Linux і Manjaro

В Arch linux та заснованих на Arch linux дистрибутивах, зокрема Manjaro, встановити програмне забезпечення можна за допомогою програми pacman. Наприклда, щоб встановити KWrite, відкрийте консоль і введіть команду sudo pacman -S kwrite