Akonadi

From KDE Wiki Sandbox
Revision as of 17:23, 13 February 2013 by Yurchor (talk | contribs) (Created page with "Багато кому є незрозумілими причини використання Akonadi і Nepomuk. У статті [http://cmollekopf.wordpress.com/2013/02/13/kon...")

Вступ

Оболонка Akonadi має надавати у розпорядження програм централізовану базу даних для зберігання, індексування та отримання особистих даних користувачів. До таких особистих даних належать повідомлення електронної пошти користувача, записи контактів, календарі, події, журнали, нагадування, нотатки тощо. Спершу у KDE 4.4 для KAddressBook було використано деякі з можливостей Akonadi. У KDE 4.7 Akonadi використано у KMail, KOrganizer, KJots тощо. Крім того, деякі з віджетів Плазми також використовують Akonadi для зберігання та отримання записів подій календаря, нотаток тощо.

На час написання цієї сторінки Akonadi було використано для зберігання і доступу до даних користувачів у наведених нижче програмах. Щоб дізнатися більше, перейдіть на сторінку відповідної програми.

KMail

Клієнтська програма електронної пошти

Використовує Akonadi для зберігання повідомлень електронної пошти

KAddressBook

Програма для керування записами контактів

Використовує Akonadi для зберігання даних записів контактів

KOrganizer

Особистий щоденник

Використовує Akonadi для зберігання записів календарів, подій, журналів тощо.

KJots

Програма для роботи з нотатками

Використовує Akonadi для зберігання нотаток

KAlarm

Планувальник особистих нагадувань

Використовує Akonadi для зберігання даних нагадувань

Крім того, Akonadi використовується у віджетах Плазми, зокрема віджеті цифрового годинника та віджеті нотаток для зберігання і отримання записів подій та нотаток.

Керування сервером Akonadi

За допомогою модуля керування Akonadi Системних параметрів можна спростити запуск, зупинку роботи, перезапуск та визначення стану роботи сервера Akonadi. Ті самі завдання можна виконати за допомогою команди aconadictl.

Щоб запустити сервер Akonadi, віддайте команду

akonadictl start

Щоб зупинити роботу сервера Akonadi, віддайте команду

akonadictl stop

Щоб перезапустити сервер Akonadi, віддайте команду

akonadictl restart

Щоб визначити стан сервера Akonadi, віддайте команду

akonadictl status

Вимикання підсистеми Akonadi

Пам’ятайте!
Якщо ви не хочете запускати Akonadi у вашій системі, ви не зможете користуватися жодною з заснованих на Akonadi програм. Запуск таких програм призведе до запуску Akonadi, навіть якщо ви вимкнете його автоматичний запуск. Список програм, які використовують Akonadi наведено тут. Крім того, зауважте, що деякі з віджетів Plasma, зокрема віджет Цифровий годинник, можуть також використовувати Akonadi.


Сервер Akonadi, автоматично запускається під час входу до системи кожного разу, коли програма, яка використовує Akonadi, надсилає запит щодо доступу до Akonadi.

Щоб вимкнути підсистему Akonadi, спочатку завершіть роботу запущеного сервера Akonadi за допомогою модуля керування або командного рядка:

akonadictl stop

Внесіть зміни до файла ~/.config/akonadi/akonadiserverrc, у якому слід змінити StartServer з true на false:

StartServer=false

Після цього сервер Akonadi не запускатиметься під час входу до системи у автоматичному режимі.

Зауваження
Сервер Akonadi все одно запускатиметься у відповідь на запит будь-якої програми, у якій використано Akonadi. Переконайтеся, що під час запуску сеансу і під час його роботи не запускаються програми з використанням Akonadi. Не забудьте вимкнути і віджети Плазми, — віджет цифрового годинника на типовій панелі, наприклад, використовує Akonadi для показу подій календаря. Вимкніть показ подій календаря у налаштуваннях цього віджета. Вам слід також вилучити або змінити налаштування всіх віджетів, які можуть запускатися разом з системою, якщо вам хочеться, щоб Akonadi не було запущено за жодних умов.


Поширені питання

Де зберігаються мої дані?

Повне пояснення щодо того, де зберігаються дані, та способів взаємодії Akonadi з даними, можна знайти у блозі Andras Mantia.

Проблеми з перенесенням даних

Рецепти вирішення проблем під час переходу на нову систему можна знайти на цій сторінці. У записі глосарія ви знайдете короткий опис призначення Akonadi так корисні посилання. На цій сторінці описано принципи спільної роботи Akonadi та KAddressBook.

Проблеми зі споживанням процесорного часу та пам’яті

Якщо процесор вашого комп’ютера завантажено на 100% процесом virtuoso-t у разі використання Akonadi і пов’язаних з цією системою програм, вам слід спробувати скористатися наведеним нижче тимчасовим вирішенням проблеми, доки буде знайдено її остаточне вирішення. На сторінці налаштування KRunner, вимкніть додаток пошуку Nepomuk і додаток обробки контактів, потім вийдіть з облікового запису і знову увійдіть до нього. Щоб дізнатися більше та дістати подальші настанови, опишіть свої проблеми на сторінці обговорення англомовної версії цієї сторінки або на форумі чи на каналі IRC #kontact.

Akonadi і Nepomuk, навіщо вони?

Багато кому є незрозумілими причини використання Akonadi і Nepomuk. У статті «Чому дані з Akonadi індексуються у Nepomuk наведено пояснення причин існування двох окремих систем та ролей, які ці системи виконують. Додаткові відомості можна знайти у розділі коментарів сторінки Will Stephenson.