Розробка Konsole
Загальні відомості
Допомогти може будь-хто, у кого є вільний час. Допомога не потребує обов’язкового знання мов програмування або встановлення спеціального програмного забезпечення. Якщо ви користуєтеся KDE, ви можете допомогти. Допомога буде дієвішою, якщо ви користуєтеся свіжою версією KDE. Зазвичай, така версія є частиною сховища нестабільної версії вашого дистрибутива. Крім того, під час визначення причин проблем з програмою важливим буде встановлення пакунків символів зневаджування, хоча такі пакунки і можуть трохи уповільнити роботу системи.
Для частини з наведених нижче категорій допомоги не потрібно встановлювати пакунки з початковими кодами програм KDE.
Загальні настанови щодо KDE можна знайти на сторінці участі у розробці.
- Версії KDE: варто встановити версію KDE 4.6.x. Ви також можете скористатися версією KDE 4.5.4. KDE 4.4.x вважається вже застарілою версією, у якій ще не виправлено багато з уже виявлених вад.
- Git: починаючи з лютого 2011 року, у konsole з’явилося власне сховище. Тепер набагато простіше звантажувати і вивчати код програми.
Щоб тримати руку на пульсі виправлення вад та загального курсу розробки, підпишіться на список листування розробників Konsole. Ви також можете написати листа на адресу kurt dot hindenburg at gmail.com, а також поспілкуватися з основним розробником на каналі IRC #kde-devel (псевдонім khindenburg).
Звітування щодо вад
- Підтвердження звітів щодо вад: виконайте пошук непідтверджених вад і перевірте, чи є вони у вашій системі. Якщо вам вдасться відтворити ваду і ви маєте відповідні права доступу до bugs.kde.org, позначте її як нову («New») і/або залиште коментар щодо вади.
- Пошук дублікатів звітів: знайдіть у повному списку вад та побажань щодо Konsole дублікати звітів. Якщо ви знайдете можливий дублікат, залиште коментар щодо вади такого змісту: «possible duplicate of bug #####».
- Спрощення схеми кроків щодо відтворення помилкової поведінки або аварії програми: часто авторові звіту важко повністю пояснити і зрозуміти спосіб відтворення вади або аварії. Ви можете допомогти у виявленні причин, якщо визначите покрокову схему відтворення вади. Якщо вам вдається повторити помилку, додайте коментар до повідомлення щодо вади з покроковою схемою відтворення вади.
Підручник
- Перевірте, чи правильно вказано пункти меню та клавіатурні скорочення.
- Перевірте, чи належним чином викладено настанови підручника.
- Знайдіть місця, які варто прояснити або викласти докладніше.
Сторінки Userbase
- Перевірте, чи є відповідними дані на сторінці Konsole.
- Додайте на сторінку власні підказки та настанови.
Допомога у розробці
- Почати свій шлях у розробці програми можна у декілька способів. Для початку ви маєте навчитися збирати KDE. Розпочати варто з читання вступних зауважень. Вам не потрібно встановлювати одночасно KDE 4.6 та гілку розробки (trunk). Якщо ви працюєте у поточній версії KDE 4.6.x, достатньо буде отримати програмний код Konsole і зібрати його. Для звантаження та збирання модулів KDE рекомендуємо вам скористатися kdesrc-build. Користуєтеся ви KDE 4.6 чи trunk, ви можете долучати будь-яку латку до звіту щодо вади, розміщувати цю латку на git.reviewboard.kde.org або надсилати її до списку листування Konsole.
З версії 4.6 Konsole має власну сторінку у списку проектів git [1]. За допомогою цієї сторінки ви зможете стежити за гілками розробки та найсвіжішими внесками.
- Після того, як навчитеся збирати Konsole, знайдіть певну цікаву для вас проблему і спробуйте попрацювати над її вирішенням.
- Побажання — дуже довгий список можливостей, які потрібні користувачам програми.
- Прості завдання — деякі з простих звітів, над якими можна попрацювати.
- Вади — звіти про помилки та інші негаразди.
- Зауваження:
- Перш ніж намагатися виправити ваду або реалізувати можливість, будь ласка, надішліть повідомлення до списку листування Konsole і/або додайте коментар до повідомлення про ваду щодо того, що ви працюєте над вирішенням.
- Нові можливості та інші зміни, пов’язані з додаванням нових рядків повідомлень, можна додавати лише до гілки trunk (master). Цього не можна робити у проміжних випусках (наприклад, 4.6.2).
Маєте питання?
Повідомте автора сторінки (англійською мовою) про ваші питання та пропозиції щодо покращення вмісту сторінки.