Kdenlive

From KDE Wiki Sandbox
Revision as of 20:24, 28 March 2019 by Yurchor (talk | contribs)
Kdenlive 15.12 з темним обрамленням

Kdenlive — повноцінний нелінійний редактор відео:

  • Підтримка широкого діапазону застарілих і сучасних вебкамер, відеокамер та записувачів.
  • Багатодоріжковий формат обробки, що надає змогу поєднувати відео та звук бажаним чином.
  • Підтримка автозбереження та скасовування дій.
  • Підтримка звукових файлів у багатодоріжковому форматі, звукові дані можна вирізати для щільної синхронізації із відео.
  • Широкий діапазон ефектів та переходів із гнучкими можливостями із налаштовування.
  • Широкий діапазон підтримуваних кодеків вхідних і вихідних даних: DV (PAL/NTSC), MPEG2 (PAL/NTSC/HDV), Flash FLV, WMV, AVCHD (HDV), H.264, H.265, WebM (VP8, VP9), ProRes MP3 без втрат, AC3, OGG Vorbis, FLAC тощо.

Історія

Роботу над проектом Kdenlive було розпочато у 2002 році Джейсоном Вудом (Jason Wood).

Портування на KDE 4 було розпочато у 2008 році[1] Жаном-Баптістом Марделем (Jean-Baptiste Mardelle). Портування полягало у майже повному переписуванні версії для KDE 3, яку не було призначено для роботи з MLT. Переписування на KDE 4 було завершено у листопаді 2008 року випуском Kdenlive 0.7[2]

Під час зустрічі у Ранід у серпні 2014 року розробники Kdenlive обговорили можливість зробити Kdenlive офіційним проектом KDE.[3].

In 2017, the development team of Kdenlive started a big refactoring of the timeline feature[4]. The refactoring moves the timeline feature to QML and allows better code maintainability. The refactoring ended in April 2019 with a sprint in Lyon[5].

Знімки вікон

Деякі знімки вікон

Навчитися роботі у Kdenlive можна за допомогою

Участь у проекті

Включайтеся до удосконалення цієї документації, долучившись до вікі спільноти та повідомляйте про вади у програмі.

Висвітлення у пресі

Статті щодо Kdenlive у технічній пресі:

  • 15 жовтня 2009 року: У Linux Journal наведено розгорнутий огляд, який завершується висновком «У Kdenlive багато приємних речей, програма дуже мені сподобалася. Набір можливостей програми достатньо широкий для задоволення основних потреб у редагуванні відео, робота з програмою проста. Навчитися нею користуватися нескладно».

Встановлення/Отримання пакунків

Kdenlive є частиною багатьох дистрибутивів GNU/Linux, програму також можна встановити з пакунків Appimage, Flatpack і Snap. Kdenlive можна встановити у Windows, а трохи застарілу версію і у MacOS. Докладніший перелік пакунків можна знайти на сторінці пакунів Kdenlive.

Настанови зі встановлення
Якщо ви хочете встановити Kdenlive, ознайомтеся із підручником щодо встановлення програмного забезпечення KDE.


Ви також можете безпосередньо зібрати програму з початкового коду. Докладні настанови можна знайти у вікі розробників для Linux і у цьому дописі для Windows.

References